Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İBB’nin bilinmeyen hizmetleri dikkat çekti!

İBB’nin bilinmeyen hizmetleri dikkat çekti!
01 Aralık 2019 - 10:22
Banner 728x90

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı için ücret tarifesini güncellediği listede dikkat çeken hizmetler yer alıyor.

1 Ocak 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerli olacak ücret tarifesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şube müdürlüklerinin verdiği hizmetlerin bir araya getiriliyor.

İşte çoğu kişinin bilmediği hizmetlerden bazıları…

CENAZE ARACIYLA ŞEHİR TURU: 3 BİN TL

Film, kısa film, klip ya da youtube için video çekeceksiniz. Senaryonuz gereği bir cenaze aracına ihtiyacınız var. 2 bin 500 lira ödeyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mezarlıklar Müdürlüğü’nden cenaze aracı kiralayabilirsiniz.Cenaze aracı şoförlü olarak kiralanıyor. İster gece ister gündüz kiralayabilirsiniz. Ancak bu fiyat mezarlık için geçerli. Eğer cenaze aracıyla mezarlık dışında çekim yapacaksanız 3 bin lira ödemeniz gerekiyor.

Çekiminiz için cenaze aracının yanı sıra imam da kiralayabilirsiniz. Cast ajanslarına kayıtlı yüzü eskimiş tonton amcalar yerine işin ehli imamlarla çalışmak isterseniz ödemeniz gereken ücret 450 lira.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü cenaze aracı ve imamların yanı sıra gasilhaneleri de kiralıyor. Gasilhanenin gündüz çekim ücreti 2 bin 300 lira, gece çekim ücreti ise 4 bin lira. Aradaki 1700 liralık farkın ‘korku’dan geldiği söyleniyor…

TABUR ÖRTÜSÜ İDADESİZ…

Cenaze aracı, imam, gasilhane… Filminiz için size bir tabut bir de tabut örtüsü lazım olacak. Onu da Mezarlıklar Müdürlüğü’nden tedarik edebilirsiniz. Tabutun ücreti iadesiz 500 lira, geri verirseniz 200 lira. Tabut örtüsü de iadesiz 200 lira, iadeli 100 lira…

Mezarlıklardan konu açılmışken, İstanbul’da uygun görülen bir mezarlığa hayrına çeşme yaptırmak isterseniz 10 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekecek. Ölmüşlerini ziyaret edenler yaptırdığınız çeşmeden su içip size dua edecekler.

DİKKAT ÇEKEN MEHTERAN TAKIMI HİZMETİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Orkestra Şube Müdürlüğü, her telden orkestra hizmeti veriyor. Oğlunuzun sünnetinde bir saat boyunca Mehteran Takımı’nın çalmasını istiyorsanız 4 bin 785 lirayı gözden çıkarmanız gerecek.

Oda Orkestrası, Kent Orkestrası, Belediye Bandosu, Türk Halk Müziği Topluluğu, Türk Sanat Müziği Topluluğu da saat ücretiyle kiralanabiliyor. Belediye Bandosu’nu sıradan bir etkinlikte kiralamak isterseniz 6 bin 710 lira, cenaze töreni için kiralamak isterseniz 3 bin 740 lira ödemeniz gerekecek.

Kendinizi komik buluyorsunuz ve bir stand-up gösterisi yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Neden bunu gerçek bir sahnede yapmıyorsunuz? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü sorumluluğundaki pek çok sahneden birini kiralayabilirsiniz…Kadıköy Haldun Taner Sahnesi için 3 bin lira, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu için 52 bin lira ücret talep ediliyor. Dikkat! Bunlar gündüz tarifesi… Gösterinizi gece yapmak isterseniz; Haldun Taner için 5 bin lira, Cemil Topuzlu için 85 bin lira ödemeniz gerekecek.

Yaşadığınız binanın, sahibi olduğunuz işyerinin sağına soluna sizden habersiz afiş yapıştırdıklarını gördünüz. Sinirlenmenize gerek yok. Zabıta Şube Müdürlüğü”nü arayıp, m2’si için 123 lira ödeyerek tüm afişleri söktürebilirsiniz.

Çalışanlarınız güvenliğini düşünen bir patronsunuz ve onlara yangın eğitimi verdirmek istiyorsunuz. İtfaiye Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü 1900 lira karşılığında 20 kişiye eğitim veriyor ve yangın tatbikatı düzenliyor.

Banner 728x90

kurtkoy escort