Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Adil Öksüz hangi ülkede?

Adil Öksüz hangi ülkede?
02 Aralık 2019 - 13:51

Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün sözde TSK imamı Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini söyledi.

Bakan Soylu, Acet’in “Almanya’da olduğunu teyit eder misiniz?” sorusu üzerine “Bize kalsın” karşılığını verdi.

Bu açıklamalar kamuoyunda geniş yankı bulurken, SuperHaber programcısı Nedim Şener ise Posta Gazetesi’ndeki köşesinde, bakanın “Bize kalsın” dediği yerin Almanya olduğunu belirtti.

Şener, “Almanya Adil Öksüz’ü neden koruyor?” başlığını taşıyan yazısında, firari FETÖ’cünün adresinin bile belirlendiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı;

“Bakan Soylu’nun Adil Öksüz’ün “Bizde kalsın” dediği yer ise Almanya. Evet, Türk adli makamları Adil Öksüz’ün kullandığı araç plakası, kaldığı adrese kadar tüm detayları Alman makamlarına verdi, ancak Almanlar onu yakalayıp teslim etmek yerine korumayı tercih ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi siyaset ve istihbarat birimleri ayrı, terörle mücadele birimleri ayrı telden çalıyor.

Alman dış istihbarat kurumu Federal Haberalma Teşkilatı (BND) Başkanı Bruno Kahn, 15 Temmuz sonrası Türkiye’deki darbe girişiminin arkasında FETÖ yapılanmasının bulunduğuna ikna olmadığını açıklamıştı. Türk İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin Alman yetkililerle her görüşmesinin birinci maddesini hep FETÖ oluşturdu. Dosyalar verdi, adreslerden araç plakalarına kadar hepsi bildirildi.”

ALMANYA İNKAR EDEMİYOR!

Türkiye’nin NATO ittifakı altında ortağı olan Almanya sunulan belgeler ve kanıtlar karşılığında sessizliğini korurkeni Nedim Şener, bu güne kadar Alman makamlarından “Adil Öksüz, Almanya’da değil, diyen tek yetkili olmadığının” altını çizdi.

“Peki Almanya neden FETÖ’yü bu kadar koruyor?” sorusunu yönelten Şener, bu soruya ise şöyle yanıt verdi;

“Çünkü FETÖ, esas olarak Amerikan istihbaratı tarafından desteklenen bir örgüt.

Almanya da bu bağlamda FETÖ’yü koruyor, topraklarında FETÖ’nün her türlü faaliyetine destek oluyor.

Çünkü, FETÖ, Alman istihbaratına da çalışıyor. Ülke içinde de ABD ve Almanya lehine kullanabilecekleri operasyonel gücü olduğunu düşünüyorlar. Şimdi birileri FETÖ-BND ilişkisine kanıt isteyecek. O zaman 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili TBMM’de hazırlanan rapordan, FETÖ yöneticilerinden Cemal Uşak’ın, BND ajanlarıyla ilgili yaptığı görüşmenin yer aldığı 318’inci sayfasını okumanızı tavsiye ederim.”