Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Akit Tv’de Milli Gazete tartışması

Akit Tv’de Milli Gazete tartışması
29 Kasım 2019 - 9:24


AKİT Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ile Milli Görüş’ün yayın organı Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş arasında yaşanan tartışmada, İstanbul Sözleşmesi olarak anılan, Kadına Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi gündeme geldi.

Karahasanoğlu, Saadet Partisi’ni İmamoğlu’na destek vererek, İstanbul Sözleşmesi’ne de destek vermekle suçladı. Kurdaş ise İstanbul Sözleşmesinin Ak Parti tarafından gündeme getirildiğini hatırlattı.

Fakat burada tartışma farklı bir yöne doğru gitti. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, dev ekrana Milli Gazete’nin yıllar önce FETÖ lideri Fethullah Gülen’e destek olmak için attığı “Yine aynı tezgah” manşetine dair gazete kupürünü gösterdi.  

İşte o video…

Kurdaş tam yanıt verecekken AKİT TV’nin başındaki Mustafa Karahasanoğlu’nun araya girerek, “Bu kez ben savunacağım o dönemde benzer başlıkları AKİT gazetesi de attı” demesi dikkat çekti. Kurdaş ise  “Bu manşeti Mustafa Kurdaş atmadı bu arada siz atanı çok iyi biliyorsunuz” diyerek programın sunucusu Dağıstanlı’ya çıkıştı.

Fatin Dağıstanlı’ya “Seni de kınıyorum” diyen Kurdaş, “Çıkar o zaman yanına da AKİT’in manşetini koy. Terbiyesizlik yapıyorsun. Terbiyesizlik yapma” ifadeleriyle yüklendi.