Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bakan Koca paylaştı: Gücümüze güç katacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 2 bin 682 yataklı Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili paylaşım yaptı. Koca paylaşımında

Bakan Koca paylaştı: Gücümüze güç katacak
19 Nisan 2020 - 0:08

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitterdan yaptığı video paylaşımında “Türkiye büyük sağlık yatırımlarına devam ediyor. Avrupa’nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip hastanelerinden İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı 20 Nisan’da açılıyor. Sekiz ayrı hastaneden oluşan dev sağlık kompleksi sağlık sistemimizin gücüne güç katacak.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yapımını hızlandırılması talimatı verdiği 2 bin 682 yataklı Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı için gün sayıyor.

İLK KISMI 20 NİSAN’DA AÇILACAK

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi’nin inşaat çalışmaları son hızla devam ediyor. İlk kısmının 20 Nisan’da, ikinci kısmının ise 15 Mayıs’ta açılması hedeflenen Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi ve yapımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca üstlenilen viyadük ve bağlantı yollarının inşaatında hummalı çalışmalar sürüyor.