Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Barış Yarkadaş’ın paylaşımı yalan çıktı

Barış Yarkadaş’ın paylaşımı yalan çıktı
29 Kasım 2019 - 20:56

CHP’li Barış Yarkadaş’ın “Erdoğan’ı eleştirdi diye gözaltına alındı” diye servis ettiği Sözcü ve Birgün’ün manşete taşıdığı haber yalan çıktı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, D.Ö isimli şahıs N.Y isimli şahsa hakaret edip, N.Y’nin başörtüsüne saldırmış. N.Y’nin şikayetiyle D.Ö gözaltına alınmış.

İstanbul Valiliği açıklamasında şu satırlara yer verildi;

”Çatalca İlçemizde 28.11.2019 tarihinde gözaltına alınan (D.Ö) adlı şahsın, bazı basın yayın organlarında yer alan “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı” haber ve iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Çatalca İlçemizde 28.11.2019 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda (N.Y) adlı şahsa hakaretlerde bulunan ve başörtüsüne yönelik saldırı gerçekleştiren (D.Ö) isimli şahıs, aynı gün saat 22.00 sıralarında gözaltına alınmıştır. Şüphelinin gözaltına alınması ve yargı mercilerine sevki “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve hakaret” suçları olup, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”