Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Barlas : Kraldan fazla kralcı olmamalıyız

Barlas : Kraldan fazla kralcı olmamalıyız
09 Aralık 2019 - 16:21

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas bugünkü köşesinde insanların doğasında ‘ders alma’ kavramının olmadığını savundu.

“Birincisi asla kraldan fazla kralcı olmamalıyız” diyen Barlas, “Çünkü dün sizin canınız pahasına savunduğunuz ve onun için mücadele ettiğiniz kişiler, ileride bir gün sizi şaşırtacak ölçüdeki bir muhabbetle, geçmişte sizin mücadele ettiğiniz kişileri kucaklayabilirler” ifadesini savundu.

Başarı kavramının göreceli olduğunun altını çizen Barlas, “Bazı başarıların arkasında haksızlıklar, hukuksuzluklar ve demokrasi düşmanlıkları bulunsa bile, gün gelince bunlar unutulur ve elde kalan birikimlere bakılır” düşüncesini dile getirdi.

Barlas köşesinde “Asla tam olarak bilmediğiniz ve uzmanlık gerektiren konularda, ‘Dava adamı’ rolünü benimseyip, sizi aşan tartışmalarda taraf olmayın… Daha düne kadar aynı davanın neferleri olarak kavgalara giren insanların, bugün farklı cephelerde birbirlerinin düşmanları olabildiklerini görmezden gelmeyin. Bırakın gereksiz kavgaları onlar yapsın” uyarısında bulundu.

Yazının devamı için tıklayın