Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP’ye tokat gibi yanıt: Ürkütücü bir hal aldı

AK Parti Sözcü Ömer Çelik, CHP’de yaşanan skandal olaylarla ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın CHP’de yaşanan olaylarla ilgili Cumhurbaşkanlığı makamını hedef göstermesine,

CHP’ye tokat gibi yanıt: Ürkütücü bir hal aldı
26 Kasım 2019 - 7:11

Son dakika haberi: CHP’de Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında alevlenen skandal olayın ardından açıklamalar gelmeye devam ediyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin skandal olayı Cumhurbaşkanlığı makamına yıkmaya çalışıp algı operasyonuna girişmesine yaptığı açıklamalarla tepki gösterdi.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

KENDİ YOL ARKADAŞLARINA KOMPLO KURAN ZİHNİYET

 CHP’de tabi olan biten hiçbir şey bizi zerre kadar ilgilendirmez. Bunlar kendi partili arkadaşlarına komplo kuran, kendi kendini imha eden bir grup. Zaten biz ülkemizi, siyasetimizi düşünsek şu anki CHP yönetiminden daha iyi bir rakip bizim için olamaz.

KENDİ KENDİNİ İMHA EDEN PARTİ

Tekrar söylüyoruz sadece biz Cumhurbaşkanlığı makamı ve Cumhurbaşkanımızın ismini bu olaya dahil etmeye çalıştıkları için ve siyasetin onurunu düşündüğümüz için cevap verdik o kadar. Yoksa tek derdi iktidar olmak, iktidarını korumak isteyen bir parti için bunlardan iyi rakip olur mu? CHP zaten kendi kendini imha eden bir yapı.

ÜRKÜTÜCÜ BİR HAL ALDI

Siyaset için üzücü ve ürkütücü gelişmeler... Bu meselede biz yokuz, Cumhurbaşkanımız yok…

CHP kendi kendini imha eden bir parti. CHP’nin içindeki iç rekabet bizi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. Biz burada Cumhurbaşkanlığı makamına atılan iftiraya cevap veriyoruz.

Biz bundan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Ama olayı ürkütücü bir boyuta geldiğini de görüyoruz. Siyasi parti kurumuna zarar veriyor. Sonra Cumhurbaşkanlığı makamına iftira atıyorlar. Biz içişlerinizle hiç ilgilenmiyoruz. Cumhurbaşkanımızın öylesine bir vakit israfına vakti asla söz konusu olamaz.

HALA CUMHURBAŞKANIMIZDAN ÖZÜR DİLEMEDİLER

Ama gelinen noktada özür dilemek yerine hala ısrar ediyorlarsa “Saray bize komplo kuruyor” diyorlarsa bilin ki ortaya çıktığı halde bunu söyleyenler bu komplonun içindedir. Bunun nereden kaynaklandığı, kimden enerji aldığı, akıl aldığı ortada. Burada net bir durum var. Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeleri gerekiyor. Ve bu güçlü bir özür olmalıdır. Gerisi bizi ilgilendirmiyor. İç hesaplaşma mı yaparlar, iç helalleşme mi yaparlar. Orası bizi ilgilendirmez.

 

‘SARAY’ DİYEREK İFŞA OLMUŞ YALANLARINI SÜRDÜRME ÇABASINDALAR

Siyasi ahlak temelinde bir adım geri çekilip bir yüzleşme, bir özeleştiri gerekirken halen “Saray” diyerek yalanlarını, ifşa olmuş iftiralarını sürdürme çabasındalar. Bizi, AK Parti’yi Cumhurbaşkanımızı zerre kadar ilgilendirmeyen bu meselede biz sadece siyasetin seviyesine verilen zarar adına üzüntü duyuyoruz o kadar.

MUHARREM İNCE DE AÇIKLADI

 CHP’de kriz haline dönüşen “Külliye’ye giden CHP’li” tartışmasıyla ilgili son dakika açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dün CHP yönetimine ağır eleştirilerde bulunan Muharrem İnce, bugün yeni bir açıklama yaptı. İnce, “CHP yönetimi parti içindeki iftiracıyı bulup cezalandırmalı” ifadelerini kullandı. 

Muharrem İnce, yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Bu olay sonunda bana iftira atıldığı, kumpas kurulduğu bütün gerçekliğiyle ortadadır. Şimdi CHP yönetiminin yapması gereken partimizin içindeki o iftiracıyı bulup cezalandırmasıdır. O kişiyi bulmazlarsa aynı iftira ile kendileri karşılaştıklarında şaşırmasınlar.