Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Çin’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından paylaşılan ve Meral Akşener ile Mansur Yavaş’ı hedef alan tweet sonrası Dışişleri Bakanlığı harekete geçti.

Çin’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı
06 Nisan 2021 - 17:32

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan tweet sonrası Dışişleri Bakanlığı harekete geçti.

Tepki çeken tweet sonrası Çin’in Ankara Büyükelçisi Liu, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Bu son dakika gelişmesini CNN Türk canlı yayınında aktaran Sena Alkan, yapılan görüşmede duyulan rahatsızlığın dile getirildiğini söyledi.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda Akşener ve Yavaş’a ithafen ”Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” denmişti.

Konu, Meclis Genel Kurulu’nda da gündeme gelmiş ve AK Parti Grup Başkanvekili paylaşımı doğru bulmadıklarını söylemişti.