Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Emre Yıldır’ın ölümü ile ilgili ilk duruşmada son dakika gelişmesi!

Akrabasının küçük yaşta istismarına maruz kalan ve soruşturma devam ederken intihar edip hayatına son veren Emre Yıldır’ın şikayetçi olduğu sanık Vedat Turhan bugün hakim karşısına çıkarken duruşmada bir son dakika gelişmesi yaşandı. Mahkeme heyeti savcının talebi doğrultusunda duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi.

Emre Yıldır’ın ölümü ile ilgili ilk duruşmada son dakika gelişmesi!
05 Aralık 2019 - 17:33

Çorlu’da ailesi ile yaşayan Emre Yıldır, akrabası Vedat Tarhan tarafından 9 yaşından 18 yaşına kadar cinsel taciz ve tecavüze uğradı. Yaşadıkları nedeni ile bunalıma giren Yıldır, savcılık şikâyeti öncesi Tarhan ile görüştü. Tarhan ile aralarında geçen konuşmaları kayda alan Yıldır, geçen 6 Mart günü Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ancak soruşturma süreci ağır ilerledi. Savcılık başvurusunun üzerinden 52 gün geçmesine karşın Yıldır ifadeye çağrılmadı. İçinde bulunduğu bunalımdan kurtulamayan Yıldır, 29 Nisan günü ailesiyle yaşadığı 15’inci kattaki evin penceresinden atlayarak intihar etti.

DURUŞMA BASINA VE İZLEYİCİLERE KAPATILDI

9 yaşından 18 yaşına kadar cinsel istismara maruz kalan Yıldır’ın ölümüne neden olan akrabası sanık Vedat Turhan hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken duruşma az önce başladı. Mahkeme heyeti savcının talebi doğrultusunda duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi. Bu kararla birlikte duruşma salonunda bulunan izleyiciler ve basın mensupları salondan çıkarıldı. Duruşma kapalı bir biçimde devam ediliyor.

SANIK TARHAN: ‘HAYIR BİR DİYECEĞİM YOK’

Çanakkale’de tutuklu bulunan sanık Vedat Tarhan duruşmaya SEGBİS bağlantısı ile katıldı. Duruşmanın kapalı yapılması yönündeki taleplere ilişkin mahkeme başkanının ‘bir diyeceğiniz var mı?’ yönündeki sorusuna sanık Tarhan ‘Hayır bir diyeceğim yok’ diyerek cevap verdi.