Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Erol Mütercimler : Kazanan Erdoğan’dır !

Erol Mütercimler : Kazanan Erdoğan’dır !
28 Kasım 2019 - 21:03

Erol Mütercimler, “Beştepe’ye giden CHP’li’ iddiası konusuna ilişkin yaptığı değerlendirmede dikkat çeken ifadeler kullandı.

 Erol Mütercimler, son günlerde Türkiye gündeminin birinci sırasına oturan “Beştepe’ye giden CHP’li” iddiası ile ilgili dikkat çeken değerlendirmede bulundu.

Mütercimler, “CHP öyle bir dizayn edildi ki, bu sisteme göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gitmesi imkansız. Şöyle diyebiliriz, Kılıçdaroğlu kendi isteğiyle ayrılmak istemediği sürece onu kimse genel başkanlıktan alamaz. Geriye şu kalıyor, bu yalanı Muhrrem İnce aleyhine yaptıysanız, çok net aptallıktır. Ülke liyakatsiz insanların olduğu bir ülke halini aldı. Bu bütün partilerde var. İktidarın güçlü olan partisine nasıl olur da böyle bir komplo yapılır? Parti içinden birisinin partisine bunu yapması akıl dışı bir olay” dedi.

“İmamoğlu yapmış diyebilirler”

Yaşanan süreçte kazananı ve kaybedeni açıklayan Mütercimler, “Bu süreçte kazanan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kazanan AK Parti’dir. Kaybeden ise Kemal Kılıçdaroğlu ve partide adı geçen milletvekilleridir. Bu truva atı milletvekili her kimse, CHP’nin iktidar yolundaki adımına zarar vermiştir. İleride bu Ekrem İmamoğlu’nun da üzerine atılabilir. Yani İmamoğlu yapmış diyebilirler.Çünkü onun danışmanının Muharrem İnce aday olduğunu açıkladığında bir lafı olmuştu” ifadelerini kullandı.