Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Fetullah Gülen öldü mü?

Fetullah Gülen öldü mü?
22 Mart 2020 - 16:10

Dünyayı esir alan koronavirüs (Covid-19) salgını son dönemde Avrupa’yı kasıp kavuruyor.

Özellikle İtalya ve İspanya’da çok etkili olan salgının önü kesilemezken bu ülkelerden her gün yüzlerce can kaybı haberi gelmeye devam ediyor.

Bilim insanları virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin büyük oranını 65 yaş üzeri kişilerin oluşturduğuna dikkat çekerken Türkiye’de de dün 65 yaş üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

FETÖ LİDERİ NEDEN SESSİZ?

Diğer yandan, salgın tüm dünyada yayılmaya devam ederken, terör örgütü FETÖ’nün ABD’de yaşayan elebaşı Fetullah Gülen’den koronavirüs hakkında bir mesaj geldi.

14 Mart 2020 tarihinde, alçak teröriste ait internet sitesinde “Fethullah Gülen Hocaefendinin Koronavirüsü salgını mesajı” adı altında bir açıklama paylaşıldı.

Gülen mesajda, “Dünyanın hemen her tarafına yayılmış ve şimdiye kadar binlerce insanın vefatına sebep olan Korona virüs salgınında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve hasta olanlara acil şifalar dilerim. Salgını kontrol altına almaya çalışan toplum sağlığını koruma yetkililerinin ilmi veriler ve daha önce edinilmiş tecrübeler ışığında etkili tedbirler alacağına itimadım tamdır.” ifadelerini kullandı.

ÖLDÜ MÜ?

Salgın ABD’de de hızla yayılırken, FETÖ liderinin bir hafta önce yapılan bu açıklamadan sonra sessizliğe gömülmesi çeşitli spekülasyonları da beraberinde getirdi.

AK Parti eski milletvekili Aydın Ünal, sosyal medyada bir mesaj paylaşarak Gülen’in sağ olup olmadığını sorguladı.

Ünal, “Fetullah Gülen son yayınlanan videosunda zombi gibiydi. En son 1 hafta önce yazılı açıklaması yayınlanmış. Öldü???” diye sordu.