Gündem Haber

Kızılay Web Banner 950X100

Feyzioğlu’ndan ‘Eksen değiştirdi’ eleştirilerine cevap!

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,

Feyzioğlu’ndan ‘Eksen değiştirdi’ eleştirilerine cevap!
22 Kasım 2019 - 11:47
Kızılay Web Banner 300X300

Türkiye Gençlik Birliği’nin Türk-İş Genel Merkezi’ndeki Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir konuşla yapan Feyzioğlu, trollerin sahaya indiğini, algıyı yarattığını, daha sonra da saf ve temiz insanları aralarına çekmeye çalıştığını ifade etti.

 

 

Düşmana karşı omuz omuza dayanışma içinde olunması ve saldırının nereden geleceğinin hesaplanması gerektiğini belirten Feyzioğlu, The Economist dergisinde çıkan bir haberin tercümesini yaptı.

Neyle karşı karşıya kalındığını, Türkiye’nin okumasını istediğini söyleyen Feyzioğlu, şöyle konuştu: 

 

 

“2019’un Ekim ayında, geçen hafta çıkmış Economist, Barış Pınarı Harekatı’nın Sevr Anlaşması’nın hortlamasını önlediğini yazmakta ve üzüntüyle yazmakta. Şimdi Barış Pınarı’na barış güvercini görünümüne girip, ‘Savaşa hayır’ diyenlerin öfkesini anlıyorum. Sevr Anlaşması’nın hortlamasını bir kez daha önledik. Sevr Anlaşması’nda yaratılmak istenen terör devletini bir kez daha önledik. 8 yıl boyunca oraya yatırım yapıldı, beton fabrikalarını kurup, mikserlerini beton araçlarını getirdiler. Yüzlerce kilometrelik sığınaklar, tüneller kazıp, makineli tüfek yuvaları, havan topları ağır silahlar yerleştirip burayı bir terör devleti haline getirmek isteyenlerin 8 yıllık planlarını Türk Silahlı Kuvvetleri beklemedikleri bir şekilde 8 günde silindir gibi ezdi.”

– “Metin Feyzioğlu, doğuştan o eksende değildir”

Mustafa Kemal Atatürk’ün tanımladığı gibi “Türk milletinin refahı, geleceği, varlığı, bekası, bizim kişisel menfaatlerimizin önünde gelir” diyen herkesin milliyetçi olduğunu ifade eden Feyzioğlu, bugün o tanıma uygun milliyetçi olmanın en ayırıcı unsur olduğunu vurguladı.

Feyzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize diyorlar ki ‘Türkiye Kürtlerle savaşıyormuş.’ Ne münasebet, bunların söylemlerine direk kendi topladıkları delillerle cevap vermek lazım. Uluslararası Af Örgütü’nün, Uluslararası İnsan Hakları Gözlem Örgütü’nün raporlarında yazıyor. Burada YPG, ‘ki PKK’dır o, kendine biat etmeyen, boyun eğmeyen Kürtleri bölgeden sürüyor. Kendinden olmayanların nüfus kayıtlarını yakıyor. Eğer biz gerçekten bu hainlerin iddia ettikleri gibi Kürtlerle savaşıyorsak PKK’nın zulmünden kaçan 350 bin Kürt nerede? Hollanda’da mı, Almanya’da mı, Kanada’da mı? Türkiye’de bizim misafirimiz olarak yaşıyor. Demek ki Türkiye savaşmıyor, Türkiye terörle mücadele ediyor. Allah’ın izniyle de kazıyoruz. Kendi kazdıkları çukurlara gömdük onları. Bana diyorlar ki ‘Sen eksen mi değiştirdin, taraf mı değiştirdin?’ Bunu diyenler bir yanlarına HDP ile doğrudan bağlantılı, hatta Kandil’e gidip gelmekle övünen zatı muhteremi sağına almış, öbür yanına ‘PKK terör örgütü değildir.’ diyeni almış, ortada durmuş pankart açmış, ‘Metin Feyzioğlu eksen değiştirdi.’ diyor. Buradan duysunlar, sizin ekseniniz buysa Metin Feyzioğlu, doğuştan o eksende değildir. Metin Feyzioğlu doğuştan milliyetçidir.”