Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Fransız Bakan’dan sert ABD eleştirisi!

Bahreyn’de düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly, ABD’nin Suriye’den askerlerini çekmesini eleştirirken İran’la görüşmeleri sürdüreceklerini duyurdu.

Fransız Bakan’dan sert ABD eleştirisi!
24 Kasım 2019 - 14:51

Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly, bu yıl Bahreyn’de düzenlenen 15. Manama Diyalog Zirvesi’nde yaptığı konuşmada ABD’nin Ortadoğu’dan “kademeli olarak” geri çekilişinin endişe verici olduğunu belirterek, İran’ın “provokasyonlarına” yanıt verilmemesinin, tehlikeli olaylar zincirini başlattığını savundu.

Parly, “Gemilerin mayınlanma ile patlatılması cevapsız kaldığında, insansız hava aracı düşürüldü. Bu cevapsız kaldığında Aramco’ya ait büyük petrol tesisleri bombalandı. Bu ne zaman duracak?” diye konuştu.

ABD’nin geri çekilmesinin yavaş işleyen bir süreç olduğunu söyleyen Parly, “Eğilim bence oldukça açık ve bir sonraki seçimleri kimin kazanacağından bağımsız” diye ekledi.

 

 

“BİZE GÜVENEBİLİRSİNİZ”

Bunun yanı sıra ülkesinin İran’la görüşmeyi sürdüreceğini de belirten bakan, ABD’ye hitaben, “Müttefiklerimizin yanında olacağız. Bize güvenilirsiniz” diye konuştu.