Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gazeteci Barış Bektaş cinayetinde iddianame hazır

Gazeteci Barış Bektaş’ın kavgayı ayırmak isterken öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Gazeteci Barış Bektaş cinayetinde iddianame hazır
23 Kasım 2019 - 10:35

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame ile, sanıklar Hasan Hüseyin Çetin (22) ve Serhat Karataş (20) hakkında “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis istendi. 

Habertürk’te yer alan habere göre,  24 Ekim’de yaşanan akılalmaz olaya ilişkin soruşturma tamamlandı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame ile sanıklar Hasan Hüseyin Çetin (22) ve Serhat Karataş için “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Olaydan 18 gün sonra sonra hazırlanan iddianame kan dondurdu. İddianameye göre, sanıklar 24 Ekim Perşembe günü gecesi Cem Orday adlı bir şahıs ile sokak ortasında yüksek sesle tartışıyorlardı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Bektaş araya girerek Cem Orday adlı şahsı sakinleştirmeye ve kavgayı ayırmaya çalıştı.

Yaşanan arbedede Cem Orday olay yerinden uzaklaştı. Orbay ile kavga eden iki şüpheli, bu sefer kavgayı ayırmaya çalışan Barış Bektaş’ı darp etmeye başladı. Kamera görüntüleri, sanık ifadeleri ve tanıkların beyanlarınca da doğrulandığına dikkat çekilen iddianameye göre, Bektaş aldığı darbelerle yere düştü. Sanıklardan Serhat Karataş, yere düşen Bektaş’ın kafasını defalarca tekmeledi. Diğer sanık Hasan Hüseyin Çetin ise, Bektaş’ı önce göğsünden ardından da sırtından bıçakladı.