Gündem Haber

Kızılay Web Banner 950X100

İBB Meclisi’nde CHP’lileri köşeye sıkıştıran tezat!

CHP’lilerin iptal ettirdikleri imar durumunu savunması tartışmaya neden oldu. İBB Meclisi’nde, Bayrampaşa Sağmacılar Cezaevi’nin yerine yapılan kentsel dönüşüm projesinin imar planları görüşüldü. Önceki dönemde CHP’nin açtığı davalar sonucu planların iptal olması nedeniyle tekrar gündeme gelen yeni imar planları için AK Parti grubu

İBB Meclisi’nde CHP’lileri köşeye sıkıştıran tezat!
29 Kasım 2019 - 21:06
Kızılay Web Banner 300X300

Bayrampaşa Sağmacılar Cezaevi’nin yerine yapılan kentsel dönüşüm projesinin ve Silivri’de İBB’nin sosyal konut olarak hayata geçirdiği KİPTAŞ projesinin imar planları İBB Meclisi’nde tartışıldı.

CHP’LİLER İPTAL ETTİKLERİ PROJEYİ SAVUNDULAR

Önceki dönemde CHP’nin ve Şehir Plancıları Odası’nın açtığı davalar sonucu planların iptal olması nedeniyle tekrar gündeme gelen yeni imar planları için AK Parti grubu “Geçmişte hata yaptık, özür diliyoruz deyin, davaları geri çekin planları geçirelim” önerisinde bulununca tartışma çıktı.

DAVA AÇAN ODA BAŞKANI, İBB’DE DAİRE BAŞKANI OLDU

Bayrampaşa’daki planlara iptal davası açan Şehir Plancıları Odası’nın o dönemki başkanı Başkanı Tayfun Kahraman’ın yeni dönemde İBB’nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olması ortamı gerdi.

GÖKSU’DAN AÇIKLAMA!

AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu iade edilen Bayrampaşa’daki kentsel dönüşüm planları ile ilgili “Önceki dönemde ısrarla mahkemeye giden şahıs, İBB’nin yeni Kentsel İyileştirme Daire Başkanı. Şimdi mahkemeye taşıdığı planı getiriyor onaylamamızı istiyor. Biz AK Parti grubu olarak bu hukuki sorunları çözeceğiz, düzelteceğiz. Bayrampaşa halkı çok iyi bilsin ki bu plan düzenlendikten sonra İBB Başkanı gidecek orada kentsel dönüşüm töreni yapacak. İptal ettirdikleri planın törenini yapacak” dedi.

Eski cezaevi alanında inşaatlar tamamlanarak iskan alma aşamasına geldi ve plansız kalan alan için hazırlanan yeni planlar da İBB Meclis gündemine geldi. Planlar, iptal gerekçelerinin teklif edilen planla devam ettiği belirtilerek tekrar değerlendirilmek üzere Planlama Müdürlüğü’ne oybirliği ile iade edildi.