Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İçişleri’nden Belediye Başkanı ve eşine silahlı saldırı için açıklama!

Burdur’un Yeşilova ilçe Belediye Başkanı ve eşi evlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandı. İçişleri Bakanlığı saldırıya ilişkin 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri’nden Belediye Başkanı ve eşine silahlı saldırı için açıklama!
20 Nisan 2020 - 18:12

Edinilen bilgiye göre, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel (68) ve eşi Fatma Şenel’in (64) Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine gelen kimliği belirsiz kişiler kapıyı çaldı. Sabaha karşı meydana gelen olayda, kendilerini polis olarak tanıtan kişilere kapıyı açan Şenel çiftine tabancayla ateş edildi. Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar önce Yeşilova Devlet Hastanesine, daha sonra Burdur Devlet Hastanesine sevk edildi.

Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’in tedavilerinin devam ettiği ve sağlık durumların iyi olduğu öğrenildi.

BURDUR VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Burdur Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “04.40 sıralarında Yeşilova ilçe Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel ikametlerinde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralanmışlardır. Burdur Devlet Hastanesinde tedavileri devam etmekte olup genel sağlık durumları iyidir. Şu an itibarıyla iki kişi gözaltına alınmış olup olayın aydınlatılması ve failin yakalanması ile ilgili çalışmalar bütün imkanlar kullanılarak kapsamlı olarak sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

İÇİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı saldırıya ilişkin iki kişinin gözaltında olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e uğradıkları menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Söz konusu saldırıyla ilgili olduğu değerlendirilen 2 kişi gözaltına alındı. Burdur Valiliğimiz gelişmeleri soruşturmanın selametini de gözeterek kamuoyu ile paylaşacaktır” denildi.