Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İki çocuk bu halde bulundu! Dışkılarından çıkan şaşkına çevirdi

Ukrayna’da ihbar üzerine bir eve giden polis, bakımsızlıtan ölmek üzere olan beş ve bir yaşındaki iki kız çocuğu ile karşılaştı. Çocukların dışkısından duvar kağıdı, strafor ve saç çıktı. Çocuk doktoru,

İki çocuk bu halde bulundu! Dışkılarından çıkan şaşkına çevirdi
25 Kasım 2019 - 13:49

Ukrayna’da, ailelerinin ilgisizliği nedeniyle saç, duvar kağıdı ve strafor yemek zorunda kaldıkları belirtilen iki kız çocuk polis tarafından kurtarıldı. Beş yaşındaki Diana ve bir yaşındaki Anya, bir komşunun ihbarı üzerine eve gelen polis tarafından ailelerinden alındı. Adı açıklanmayan 25 yaşındaki annenin çocuklarını beslemediği, çocukların dışkısından saç, duvar kağıdı ve strafor çıktığı belirtildi.

 

Ukrayna’nın Dnipro kentindeki eve giden polisler, içeriden ‘dayanılmaz bir koku’ geldiğini söyledi. Apartmanda yaşayan bir kadın ise “Evde anne ve annenin erkek arkadaşıyla yaşıyorlardı; sürekli kavga edip çocuklara bağırıyorlardı. Evden sürekli kötü bir koku geliyordu” dedi.

 

Diana ve Anya, 21 Kasım’da polislerin aldığı ihbar sonucu kurtarıldı. Tuvalet çalışmadığı için onun yerine küveti kullandıkları, küvetin ise kurt dolu olduğu belirtildi. Yerel basına konuşan bir polis, “Çocuklar kirli yatakta yatmaya, yıkanmamış bulaşıklardan yemek yemeye ve pis yerde oyun oynamaya alışmışlar. Evdeki koku o kadar kötüydü ki, nefes almakta zorlandık” ifadelerini kullandı.

Çocuk doktoru Liya Segeda “Çocukların dışkısında strafor, duvar kağıdı ve saç çıktı. Evin içinde bulabildikleri her şeyi yemişler” dedi. Polis sözcüsü Ludmila Kopylenko ise “Anne ve erkek arkadaşı işsiz. Hayatlarını idame ettirebilmek için devletin çocuk bakımı için verdiği parayı harcıyorlar. Çocuklar ayda bir kez düzgün yemek yiyor, anne kalan parayı alkole harcıyor” ifadelerini kullandı.