Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İsrail uçağına kalkış izni verilmedi!

İsrail uçağına kalkış izni verilmedi!
12 Nisan 2020 - 16:32

Koronavirüs salgını 1.7 milyondan fazla insanı etkilerken, üç İsrail uçağı Türkiye’ye inip koronavirüsle mücadelede kullanılmak üzere tıbbi malzeme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aynı malzemeleri, aynı miktarlarda doğrudan Filistinlilere göndermek istiyoruz. Buna izin verin.” önerisini İsrail kabul etmeyince üç kargo uçağın İstanbul’dan kalkışına izin verilmediği öne sürüldü.

ERDOĞAN’IN ŞARTINA İLİŞKİN GELİŞMEYİ İSRAİL MEDYASI DUYURDU!

İsrail medyasındaki iddialar şu sözlerle duyuruldu:

“Türkiye, Gazze’ye doğrudan tıbbi yardım sevkiyatı yapmak istedi fakat İsrail yönetiminin reddetmesi üzerine malzemeleri taşıyan kargo uçakları İstanbul’da kaldı. İsrail, tıbbi malzemeleri Türkiye’den almaktan vazgeçti.”

ERDOĞAN’IN TALEBİNİ İSRAİL KABUL ETMEDİ!

İsrail merkezli Mako internet haber sitesinde, “İsrail’in corona salgınıyla savaşmasına yardımcı olmak için planlanarak Türkiye’den satın alınan yüzlerce sandık tıbbi malzeme İstanbul’a şıkıştı, kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan benzer ekipmanların doğrudan Filistinlilere teslim edilmesini istedi fakat İsrail bu talebi kabul etmedi. İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerde bir kez daha kriz yaşandı. İsraillilerin satın aldığı ekipman Erdoğan’nın talebi üzerine İstanbul’da kaldı.” denildi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ALLAH RAZI OLSUN”

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın bugün yaptığı bir açıklama, İsrail’in geri adım attığını gösterdi.

Kalın, katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız bunu onayladı. İsrail’den de bir tıbbi malzeme talebi oldu. Bu da zannediyorum bugünlerde tamamlanacak ama biz eş zamanlı olarak Filistin’e de malzeme göndereceğiz. Pek çok ülkeye gönderdik.

Son derece insani bir durum. Burada siyasi hesap yapılmaz. Biz bunları temin ettik, etmeye de devam edeceğiz.”