Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kurye kılığında eşini vuran saldırgana 25 yıl

Konya’da, boşanma kararı alan eşi Gizem Tatlısert’in çalıştığı fabrikaya kurye kılığında girerek genç kadını silahla ağır şekilde yaralayan Zafer Tatlısert’e ‘öldürmeye teşebbüs’ten 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kurye kılığında eşini vuran saldırgana 25 yıl
05 Aralık 2019 - 17:33

Tatlısert, aynı saldırıda eşinin iş arkadaşını yaraladığı için de 8 yıl 3 ay hapis cezasına mahkûm edildi. Geçmişte eşini yaralamaktan 11 ay 7 gün, kayınbiraderine yönelik saldırısından 12 ay, kayınpederini darptan 9 ay, silah bulundurmaktan ise 1 yıl 6 ay ceza alan Tatlısert’e toplamda 25 yıl 2 ay ceza verilmiş oldu. Gizem Tatlısert, 2011’de Zafer Tatlısert tarafından kaçırıldı, baskı ve tehdide dayanamayarak, Zafer Tatlısert ile evlendi. Çalışmayan ve uyuşturucu kullanan eşinden sürekli dayak yedi. Şiddete dayamayan genç kadın 2017’de ayrılmaya karar verdi.

27 Ağustos’ta kayınvalidesine yumruk atan Zafer Tatlısert, 2 Eylül’de Gizem Tatlısert’e evinin önünde ateş etti ve kardeşini yaraladı. 14 Eylül’de ise eşinin çalıştığı fabrikaya kurye kılığında gelerek, eşine kurşun yağdırdı. Genç kadın ölümden döndü.