Gündem Haber

Kızılay Web Banner 950X100

MHP’yi eleştiren gazeteciye dayak

MHP’yi eleştiren gazeteciye dayak
29 Kasım 2019 - 15:44
Kızılay Web Banner 300X300

Iğdır’da, yerel gazete sahibi Metin Işık (48), sokak ortasında Ülkü Ocakları üyeleri tarafından sopalarla dövüldüğünü ifade etti.

Iğdır Haber gazetesinin sahibi gazeteci Metin Işık’ın, MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ hakkında eleştirel yazıları nedeniyle Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar ve üyeleri tarafından dövüldüğü öne sürülüyor.

Topçular Mahallesi Şair Fuzuli Sokak’ta 27 Kasım akşamı yaşanan saldırı iddiaya göre şöyle meydana geldi:

Metin Işık, akşam namazını kıldığı camiden çıkıp, bisikletiyle evine gitmek istedi. Ancak yolu, elleri sopalı 15 kişilik bir grup tarafından kesildi. Işık, öldürülesiye dövüldü. Saldırganlar kaçarken, yaralanan Işık, kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Tedavisinin ardından da karakola gidip, şikayetçi oldu.

SİLAH ÇEKTİLER

Saldırganlardan birinin daha önce kendisini tehdit eden Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar olduğunu, diğerlerini ise tanımadığı belirten Işık, şunları söyledi:

“Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan Kaşkar, ‘Nasılsın ağabey?’ deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum.”