Gündem Haber

Kızılay Web Banner 950X100

MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktI!

MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktI!
18 Mart 2023 - 20:26
Kızılay Web Banner 300X300

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Dün Bismillah dedik bugün Maşallah! MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktı.

Yerli ve milli jet uçağımız koşmaya başladı gökyüzüne kavuşmak için gün sayıyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gurur hepimizin.

Dün Bismillah dedik bugün Maşallah!

MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktı. 🇹🇷✈️

Yerli ve milli jet uçağımız koşmaya başladı gökyüzüne kavuşmak için gün sayıyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gurur hepimizin.@TUSAS_TR pic.twitter.com/X6Au7sXl2p

— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) March 18, 2023

MMU DÜN PİSTE ÇIKTI

İsmail Demir dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Şehitlerimizin aziz hatırasına! Milli Muharip Uçak’ımızı 18 Mart’ta hangardan çıkaracağız demiştik. Uçağımız bugün pistin başında! Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah gök vatanımızda süzülmesine de şahit olacağız” ifadelerine yer verdi.

MMU VE HÜRJET TAKSİ YAPTI

Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Yüzyılı’nda milletimize olan sözümüzü tuttuk. MMU ve HÜRJET taksi yaptı, ATAK 2 yakında motor çalıştıracak, ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Binlerce çalışma arkadaşımız ve iş ortaklarımızla ortaya çıkardığımız ürünlerimizi Çanakkale şehitlerimize armağan ediyoruz.

ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMilli Muharip Uçak hangardan çıktı, dünyada gündem oldu: Türkler rekor kırdıHaberi Görüntüle