Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Murat Ülker’den Şehir Üniversitesi açıklaması!

Murat Ülker’den Şehir Üniversitesi açıklaması!
25 Kasım 2019 - 19:46

Murat Ülker, yaptığı açıklama ile Şehir Üniversitesi’ni batıran Davutoğlu ve ekibinin son günlerde kendilerini mağdur gibi gösterme çabalarına noktayı koydu.

Son günlerde bazı medya organlarında çıkan İddiaların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Ülker, “Son günlerde İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili bazı haberlerde holdingimizin ve ismimin geçtiği ve doğru olmayan bir şekilde üniversiteye taahhütlerimizin farklı siyasi sebeplerden ötürü devam etmediği yönünde gerçek dışı haberler iddia edilmektedir” dedi.

“BORÇLANMA KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMASINI HATIRLATTIK”
İstanbul Şehir Üniversitesinin kuruluşundan itibaren holding olarak bütün maddi taahhütleri yerine getirdiklerini belirten Ülker, “Ayrıca üniversite mütevelli heyetinden ayrılmadan önce holdingimiz vakıf yöneticileri ile maddi anlamda son olarak yapılabilecekleri konuştu, ardından bu taahhütlerimizi yerine getirdik. O toplantıda üniversitenin maddi durumunun çok hassas bir şekilde idare edilmesi gerektiğini, yapılabilecekleri ve borçlanma konusunda dikkatli olunmasını da hatırlattık” ifadelerini kullandı.

“ÜNİVERSİTE PROJESİ İÇİNDE KENDİ KARARIMIZLA YER ALDIK, KENDİ KARARIMIZLA AYRILDIK”
“Bilinmelidir ki üniversite projesi içinde kendi kararımızla yer aldık, sorumluluklarımızı da yerine getirerek kendi kararımızla ayrıldık” diyen Ülker, açıklamanın devamında şunları kaydetti:
“O zamanda ifade ettiğimiz gibi bizim holding olarak taahhütlerimizin hiçbiri sonsuz değildi. Bu süreç sonunda hiçbir siyasi mülahaza olmaksızın holdingimiz bütün sorumluluklarını yerine getirdi. Sonrasında grubumuz daha başka sosyal hizmetlerini sürdürürken üniversiteye kuruluş aşamasında verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzuru içinde yönetimden ayrıldık. Bilinmelidir ki üniversite projesi içinde kendi kararımızla yer aldık, sorumluluklarımızı da yerine getirerek kendi kararımızla ayrıldık. Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızdan sadece destek gördük. Biz ayrıldıktan sonraki süreçte göreve gelen yöneticilerin çeşitli kaynakları hangi şartlarda ve ne şekilde kullandıkları hususunda hiçbir bilgimiz de bulunmamaktadır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin