Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Öğretmenlere ‘yaratıcı öğrenme’ kursu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlere ‘Yaratıcı öğrenme’yi öğretecek. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Massachusetts Institute of Technology (MIT) bünyesinde yer alan MIT Media Lab arasında yapılan işbirliğiyle ‘Yaratıcı Öğrenmeyi Öğrenme (LCL)’ çevirim içi kursu düzenlenecek.

Öğretmenlere ‘yaratıcı öğrenme’ kursu
22 Kasım 2019 - 11:48

Türkiye’deki öğretmenlerin faydalanabilmeleri için Türkçe olarak yapılacak kurs yarın başlayacak. Dünyanın dört bir yanından yenilikçi öğretmenlerle bağlantı kurmak ve çocukların yaratıcı düşünür olmalarına yardımcı olabilmek için Yaratıcı Öğrenmeyi Öğrenme kursuna çocuklarla öğrenmeyle ve yaratıcılıkla ilgilenen öğretmenler katılabilecek.

DENEYİM PAYLAŞACAKLAR

Altı hafta sürecek bu kursta kursiyerler, yaratıcı öğrenmenin altında yatan bazı fikirleri keşfedecekler. Aynı zamanda yaratıcı öğrenme gerçekleştirecek, fikirleri ve uygulamaları kendi işine ve hayatına dâhil etmek için meslektaşlarıyla çalışma ortamı elde edecek. Ayrıca kursiyerler yaratıcı öğrenme ile ilgili fikirlerini ve deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaşmak için dünya genelindeki LCL forumununu ve dil gruplarını kullanabilecek.

◊ Eğitim Servisi