Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Önce tahliye sonra af gelecek!

Önce tahliye sonra af gelecek!
01 Aralık 2019 - 10:18

Af ve infaz değişikliklerini 2020’deki tahliyelerden sonra yapmayı düşünüyor diyen TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen, CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen, iktidarın af ve infaz yasası için ‘Zamanlama hesabı’ içinde olduğunu savunarak, “FETÖ üyeliğinden 7 yıl civarında hapis alanlar, mevcut infaz yasası kapsamında cezalarının yüzde 66’sını çekip, 2020 yılı içinde tahliye edilmeye başlanacak” ifadelerini kullandı.

3. PAKETTE İNFAZ DÜZENLEMESİ OLABİLİR

Yaklaşık 4 yıldır cezaevinde bulunan ve ‘Örgüte üye olmamakla birlikte yardım’ suçlamasından hüküm giyenlerden özellikle öğretmenler, bazı eski hakim ve savcıların infaz da dahil edildiğinde tahliye günlerinin yaklaştığını belirten Antmen, “İktidar ‘FETÖ’cüleri de affettiler’ eleştirisi gelmesinden korkuyor. Bu nedenle af ve infaz değişikliklerini 2020’deki tahliyelerden sonra yapmayı düşünüyor. 2. paket yerine 3. pakette infaz düzenlemesi olabilir” dedi. Mersin Barosu Başkanlığı görevinde de bulunan CHP’li Alpay Antmen, SÖZCÜ Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Haber Müdürümüz Emin Özgönül ve Ankara Bürosu çalışanları ile görüşen Alpay Antmen, hazırlığı süren yeni yargı paketi ile ilgili şunları söyledi:

CHP’li Antmen, hazırlığı süren yeni yargı paketini anlattı.

“Meclis’ten geçen ve 39 maddeden oluşan birinci yargı paketi basın ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere bekleneni karşılamadı. Şimdi 2. yargı paketi ve infaz düzenlemesi hazırlıkları devam ediyor. Daha çok Hukuk Muhakemeleri usulü kanununa ilişkin düzenlemeler olacak. Denetimli serbestlik de 2 yıldan 5 yıla çıkarılmak isteniyor.”