Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Savcı, evde bayılan yakını için itfaiye merdiveniyle balkona çıkıp camı kırdı

Diyarbakır’da Nurten Ay (80), oturduğu binanın 3’üncü katındaki evinde düşüp bayıldı. Mardin’de görevli Cumhuriyet Savcısı Ekrem Yıldız, itfaiye merdiveniyle çıktığı balkonda camı kırıp eve girerek yakını Ay’ı kurtardı.

Savcı, evde bayılan yakını için itfaiye merdiveniyle balkona çıkıp camı kırdı
08 Aralık 2019 - 14:58

Olay, sabah saatlerinde Yenişehir ilçesinin Ofis semtinde meydana geldi. Apartmanın 3’üncü katındaki evinde yalnız yaşayan Nurten Ay, yataktan düşerek baygınlık geçirdi. Yakınlarının Ay’a ulaşamaması üzerine sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verildi.

İhbarla gelen ekipler, eve girmek için hazırlık yaparken bu sırada Diyarbakır’da akraba ziyaretinde olan Mardin’de görevli Cumhuriyet Savcısı Ekrem Yıldız da olay yerine geldi.

Yakınından haber alamadığı için binanın önündeki itfaiyenin merdiveniyle balkona çıkan Yıldız, demir çubukla camı kırmak için çaba sarf etti.

Yıldız, birkaç dakikalık uğraşın ardından balkonun camını kırarak eve girdi. Savcı Yıldız, balkon camını kırmaya çalışırken, aşağıda toplananlar da merakla izledi. Kapıyı açan Yıldız, hazır bulunan sağlık ekiplerini de içeri aldı. Evde baygın bulunan Nurten Ay’a sağlık ekipleri, müdahale etti. Yaşlı kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Savcı Ekrem Yılmaz, yakınının durumundan endişelendiği için bir an önce ona ulaşmak amacıyla itfaiye aracıyla çıkıp, eve girdiğini söyledi.