Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son Dakika: Teröristlerin Türkiye’deki cephaneliği ele geçirildi!

Son Dakika Haberi…Diyarbakır’ın Bağlar, Çınar ve Kayapınar ilçelerinde Terör örgütü PKK’ya düzenlenen büyük operasyonda örgütün Türkiye’deki cephaneliği ele geçirildi. Operasyonun alınan önemli bir istibarat üzerine gerçekleştirildiği açıklandı.

Son Dakika: Teröristlerin Türkiye’deki cephaneliği ele geçirildi!
09 Aralık 2019 - 16:51

Diyarbakır’da güvenlik güçlerince yapılan istihbari çalışmayla terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik Bağlar, Çınar ve Kayapınar ilçelerinde çok sayıda adrese, havadan da drone destekli son dakika şafak operasyonu düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele şubelerine bağlı ekipler, alınan istihbari bilgilerle terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik çalışma başlattı. Günler süren takibin ardından çok sayıda adresi belirleyen ekipler, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyon için hareket geçti.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın da destek verdiği ekipler, Bağlar, Çınar ve Kayapınar ilçelerinde belirlenen çok sayıda adrese şafak vakti operasyon yaptı. Özel harekat polislerinin de yer aldığı operasyonda eğitimli köpekler ile havadan da drone kullanıldı.