Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Soner Yalçın’a ağır suçlamalar!

Soner Yalçın’a ağır suçlamalar!
28 Kasım 2019 - 15:25

Yurt Gazetesi’nin sahibi eski CHP Milletvekili Durdu Özbolat, Saray’a çıkan CHP’li haberlerinin Sözcü Gazetesi’ne yönelik bir komplo olduğunu öne sürdü.

Geçmişte, Merdan Yanardağ tarafından dolandırıldığını iddia eden Özbolat, gazetesini ODA TV’nin sahibi Soner Yalçın’a satmadığı için aleyhinde sürekli haberler yaptırıldığını dile getirdi.

Özbolat, konu ile ilgili, “ODA TV’de CHP’li Milletvekili Özbolat’ın sahibi olduğu YURT Gazetesi diye başlayan haberlerle aleyhte yayınlara devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar, Soner Yalçın ve Merdan Yanardağ isimlerini, muhalif medya içindeki bazı dengeleri değiştirmeye yönelik faaliyetler içinde olmakla suçlayan Özbolat ayrıca oldukça iddialı şu cümleleri kurdu:

Liste uzun. İşte, ‘Saray’a çıkan CHP’li’ haberinin başka bir yönü. YURT ve Sokak TV’yi, Halk TV’yi, Cumhuriyet’i ele geçiremeyenler gene iş başında. Hesapları Sözcü üzerinde. Benden söylemesi. Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay’a çağrım şudur: Gazeten üzerinden Türkiye’ye yayılan algı şu. CHP tabanının okuduğu gazete üzerinde bir algı yaratılmak, isteniyor. Buna dikkat et. Zaten sana gelip, gazeteyi bırak diyenler de olmuştur. Bunlara prim verme.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız!