Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Terör örgütü YPG ve Kandil arasında çatışma! Kazan kaldırdılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı YPG arasında iç hesaplaşma olduğunu söyledi. Bakan Soylu, ABD’nin meşrulaştırmaya çalıştığı terör elebaşı Ferhat Abdi Şahin’i (Mazlum Kobani) Kandil’in sahiplenmediğini ve bu ismin yerine Selahattin Demirtaş’ı getirmek istediklerini belirtti.

Terör örgütü YPG ve Kandil arasında çatışma! Kazan kaldırdılar
22 Kasım 2019 - 11:34

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele konusunda kararlılıkla adımların atılmaya devam edildiğini söylerken, terör örgütünün içindeki hesaplaşmalar hakkında çarpıcı detaylara değindi. 

 

 

KANDİL’DEN YPG’Lİ TERÖRİSTE VETO

Bakan Soylu, Kandil ve Ferhat Abdi Şahin arasında çekişmenin olduğunu, Suriye’de yapılan her terör eyleminde ABD ile dirsek temasında olduğu için YPG’li teröristbaşına karşı bir tavır takındıklarını söyledi.

 

 

ABD’nin Ferhat Abdi Şahin’i legalleştirmeye çalıştığını ancak Kandil ve HDP’nin ise bu durumu sahiplenmediğini dile getiren Bakan Soylu, ‘Normalde üzerine atlamaları lazım ancak sessiz kalmayı tercih ediyorlar’ dedi.

Afrin’de YPG’yi zor durumda bırakmak için Kandil’in kendi unsurlarını hemen geri çektiğini söyleyen Soylu, orada gerçekleşen başarısızlığı Abdi’nin üzerine yıkıp YPG’yi yöenetemediği, hem örgüt içinde hem de onların kamuoyunda böyle bir değerlendirmeyi ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi.

FERHAT ABDİ ŞAHİN YERİNE SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Terör örgütünün arasındaki bu iç çekişmenin merkezinde Selahattin Demirtaş ve teröristbaşı Apo’nun türevlerinin olduğunu belirten Soylu,  “İlk kez bir terör örgütünün (PYD/YPG), bir devletin kontrolüne girdiğini görüyoruz. ABD tarafından kontrol ediliyor. (Ferhat Abdi Şahin’in yerine birini hazırlıyorlar mı?) Kandil’in yatırım yaptığı kişi Selahattin Demirtaş. Demirtaş’ı hazırlıyorlar.” dedi.