Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Türkiye’nin gururu: Bora-12

Milli teknoloji hamlesiyle dışa bağımlılığı yüksek oranda azaltan Türkiye, gücüne güç katmaya devam ediyor. Yerli ve milli imkanlarla üretilen silahlar, Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiğin en büyük yardımcısı oldu. Düyanın en iyisi olarak gösterilen Bora-12’ye çok sayıda ülkeden talep var.

Türkiye’nin gururu: Bora-12
22 Kasım 2019 - 11:43

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretilen KNT-76 model keskin nişancı tüfeği ilk kez, Barış Pınarı Harekatı’nda kullanıldı. Benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan bu özel silah 900 metre etkili menzile sahip. 

Bora-12 ise bin 200 metre etkili mesafesi ile dünyadaki en iyi keskin nişancı tüfeği olarak dikkat çekiyor. Aksesuarsız ve şarjörsüz 7 buçuk 5 kilogram ağırlığındaki keskin nişancı tüfeğinde 5 mermi kapasiteli şarjör bulunuyor.

HEDEFİ TAM 12’DEN VURUYOR

Atış hassasiyetini maksimuma çıkaran serbest salınımlı namlu sayesinde hedefi tam 12’den vuruyor. Tüfeğe dürbün, gece görüş sistemleri ve lazer de takılabiliyor.

 

BİR ÇOK ÜLEKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

Yalnız Türk ordusunun değil kardeş ülke Azerbaycan’ın da en güvendiği silahlardan oldu. Seri üretimi yapılan Bora-12 tüm dünyada Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor.