Gündem Haber

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yeni Şafak yazarından yardım yorumu

Yeni Şafak yazarından yardım yorumu
10 Nisan 2020 - 22:59

Korona virüsle mücadele eden İngiltere’ye Türkiye tarafından askeri kargo uçağı ‘Koca Yusuf’ ile bez maske, N95 maske ve tulum gönderildi.

Yardım paketlerinin üzerinde Hz. Mevlana’nın, ‘Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var’ sözü yer aldı.

“DOST, KARA GÜNDE BELLİ OLUR”

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, sosyal medya  hesabından, “Dostumuz ve müttefikimiz Türkiye’ye, bu cömert teklifi için çok  büyük teşekkürler. Bu koruyucu ekipmanlar, Kovid-19’la mücadelede ön safta yer  alan İngiliz sağlık çalışanları için hayati öneme sahip.” açıklamasını yaptı.

Yardımın, böylesine zor zamanda dayanışma ve iş birliğinin harika bir  örneği olduğunu kaydeden Chilcott, “Dost, kara günde belli olur. Her alandaki iş  birliğimizin, daha sağlıklı gelecekte de artarak devam edeceğinden eminim.”  ifadelerini kullandı.

YUSUF KAPLAN’DAN YARDIM YORUMU

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, İngiltere’ye yardım gönderilmesi ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Düşmanı sadece meydanlarda savaşarak yenmezsiniz. Savaşma gücü kalmadığı zamanlarda, size el uzatması da bir yenilgi işaretidir. Ve bu, birincisinden daha kalıcı ve etkilidir” ifadelerini kullandı.

yusufkapln.jpg