Muharrem İnce ve Memleket Partisi’nin son anketlerdeki oy oranları

Muharrem İnce ve Memleket Partisi’nin son anketlerdeki oy oranları
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, tv100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı.

KARARSIZ SEÇMENİN DURUMU

Işık’ın “Memleket Partisi’nin oylarının tamamı Millet İttifakı’ndan geliyor, sizin seçmen hala duruyor mu aynı yerde?” sorusuna Dağ “Bizim seçmen duruyor. Bizim adayımız zaten yıllardan beri belli. Yeni bir aday durumu söz konusu değil. AK Parti seçmeni 5 yıllık süre zarfında bizim oylarımızın çıktığı indiği zamanlar oldu. Bu süreçlerde seçmenlere baktığımız zaman bizim seçmenlerin tamamı kararsız durumda bulundu. Seçim yaklaştıkça, kararsız seçmenin bize doğru yöneldiğini görüyoruz.” dedi.

“MUHARREM İNCE YÜZDE 10 CİVARINDA KENDİ OYU VAR”

Anketlerle ilgili Dağ “Anketlerde parti olarak, Cumhur İttifakı olarak önde gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız önde gidiyor. İnşallah ilk turda seçimi kazanacağız. İyi bir fark var. Muharrem İnce faktörü var. Muharrem İnce yüzde 10 civarında kendi oyu var. Seçime kadar ben bu civarlarda kalabileceği konusunda tam emin değilim. Kampanya dönemi önemli olacak. Muharrem İnce’nin performansı önemli. İnce’nin bu kadar oy alma noktasına gelme sebebi nedir? Asıl mevzu orada. İnce’ye Kasım’da, Aralık’ta, Ocak’ta baktığımızda yok. Şubat’ta 0’lar 1’ler, Mart’tan sonra yüzde 10’lu oylar konuşuyoruz. Partisi 4-5 civarında. Nedeni 7’li masanın adayının tutmamış olması, kabullenilmemiş olması.” ifadelerini kullandı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.