Halk TV’den İsmail Saymaz açıklaması

Halk TV’den İsmail Saymaz açıklaması
A+
A-

İlk olarak MedyaRadar’ın duyurduğu İsmail Saymaz transferi gerçekleşti. Gazeteci İsmail Saymaz’ın yaklaşık 20 aydır çalıştığı Halk TV ile yollarının ayrılması üzerine Halk Tv’den sitem dolu bir açıklama geldi.

Halk TV tarafından yapılan açıklama şu şekilde: HALK Tv çalışanlarından İsmail Saymaz, sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurumumuzla olan bağını kopararak bir başka yayın kuruluşuna geçmeyi tercih etti. HALK TV ailesi olarak İsmail Saymaz’a yeni kurumunda başarılar dilerken yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek için bu açıklamayı yapmayı bir zorunluluk olarak görüyoruz

Halk TV'den sitem dolu İsmail Saymaz açıklaması

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz Ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir.

Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp Ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik.


Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için HALK TV’den ayrılmakta ısrar etti.

Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz. Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun.

“Halk, baskıyı görünce alanı terk edenleri değil…”

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’nun, bugün öğlen saatlerinde Twitter’da paylaştığı “Mücadele; süreklilik ister, omurga ister, ülkeye ve halkına bağlılık ister. Halk, baskıyı görünce alanı terk edenleri değil; ülkesi uğruna savaşanları bağrına basar” sözlerinin ise Saymaz’ın ayrılığıyla ilgili olup olmadığı merak konusu oldu.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.