Kılıçdaroğlu olası kabineden iki isim açıkladı

Kılıçdaroğlu olası kabineden iki isim açıkladı
A+
A-

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’de gerçekleşen mitingde iktidara gelmeleri halinde yapacaklarını anlattı. ‘İlk işimiz 100 bin öğretmen ataması yapacağız’ diyen Kılıçdaroğlu, “Size sözüm beşli çeteler değil 5 binli çete de olsa kul hakkı yiyenden hesap soracağım. Benim bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda göreceksiniz Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına götüreceğiz ve bayrağımızı dikeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ’

Sevgili gençler meraklanmayın sizin için her türlü çabayı göstereceğiz. Atama bekleyen personeller Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. Hiçbir anne baba çocuğunu kentteki okula göndereceğim diye köyünü terk etmeyecek. Eğer gübreyi yemi arpayı dışardan alıyorsanız onların utanması gerekiyor. Türkiye’de üreteceğiz hepsini. Ben Kemal geliyorum. El birliği ile çözeceğiz tüm sıkıntıları.

‘SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ’Nİ GERİ GETİRECEĞİZ’

Tek adamın, tek bir insana verilen yetkinin ülkeyi ne hale sürükleyeceğini anlamanız için anlattım. Biz tek adam rejimine karşıyız. Bu ülkenin çıkarları için tek adam rejimine karşıyız. Milli Kurtuluş Savaşı veren ülke bir kişiye teslim edilemez.

CHP’nin iki kırmızı çizgisi var; bayrağımız ve vatanımız. Onlar Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdı. Bunu yapanlar asla milliyetçi olamaz, vatansever olamaz. Benim bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda göreceksiniz Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına götüreceğiz ve bayrağımızı dikeceğiz.

‘GATA’YI AÇACAĞIZ’

Dünyada hastanesi olmayan tek ordu bizim ordumuz. Hastanelerini elinden aldılar. Bir ordunun hastanesi yoksa ciddi sorun var demektir. Bir hafta göreceksiniz, GATA’yı açacağız, askeri hastaneleri açacağız. Biz ordumuzun ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Kime hizmet ettiklerini de gayet iyi biliyorum. Ayın 14’ünde bugün işim var diye düşünmeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın ve sahip çıkın. Sandıkların tamamına sahip çıkacağız.

‘5’Lİ ÇETE HESAP VERECEK’

Bakın hala ne yapacaklarını söylemediler biz ne yapacağımız söyledik. Bakın Akdeniz’de yangınlar oldu bir şey yapamadılar uçak yok dediler. Size sözüm söz 16 cumhurbaşkanı uçağını satacağım yangın söndürme uçağı alacağım bizim lükste gözümüz yok. Cumhurbaşkanı mütevazi olacak.

Beşli çeteler bizi istemez engellemek isterler. Size sözüm beşli çeteler değil 5 binli çete de olsa kul hakkı yiyenden hesap soracağım. O beşli çete hazırlıkta olsun yurtdışındaki paralarınızı geri getireceğim bu millete geri vereceğim.

‘KOMŞUYLA BARIŞI SAĞLAYACAĞIZ’

Eğer geçmişte AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımızı ikna edebilirseniz bu başarıdır. Birbirimizin yaşam şeklini dinini kimliğini sorgulamaya başladık. Olmaz komşu komşunun külüne muhtaçtır. Şimdi komşuyla bizi düşman ettiler komşuyla barışı sağlayacağız. Size düşen insanları sandığa getirmek oy kullanmak. Büyük başarıyı böyle sağlayacağız.

Rüşvet alandan büyükelçi olur mu. O defteri tamamen kapatacağız. O yüzden Bay Kemal’i istemiyorlar hortumları keseceğiz. O hortumları kökünden keseceğiz.

‘GENÇLERİMİZ ÜLKEYE KAZANDIRACAK’

Gencecik evlatlarımız yurtdışında geleceklerini arıyor. Neden gençler yurtdışını istiyor? Gençler diyor ki; bu ücretlerle ne ev ne araba sahibi olabilirim. İktidar değiştiğinde iyi gelir elde edeceksiniz; kısa sürede araba belli sürede ev sahibi olacaksınız. Kendi ülkenizde üreteceksiniz, kazanacaksınız.

Türkiye dünya ile rekabet eden ülke haline gelecek. Türkiye’nin bütün sorunlarını biliyoruz hepsini çözeceğiz. O soygunları bitireceğim, tamamını keseceğim.

‘Kazdağları’nı koruyacağım sözünü ver’ pankartı var sadece Kazdağları’nı değil bütün ülkeyi koruyacağız. Astsubayların sıkıntısını biliyorum, işçilerin sıkıntısını biliyorum EYT’lileri biliyorum. Hepsinin sıkıntılarını biliyorum. 5’li çeteye değil milletimize çalışacağım. Emekli kardeşim senin emekli aylığın asgari ücretin çok üstündeydi altına düştü. Merak etmeyin onu da düzelteceğim.

KABİNEDE OLACAK İKİ BAKANI DUYURDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale’deki konuşmasında yanına genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Ahmet Akın’ı aldı. Partililere de ” Unutmayın, Balıkesir’in ve Çanakkale’nin birer bakanı olacak” dedi. Erkek Çanakkale, Akın Balıkesir milletvekili ve her iki isim de milletvekili adayı olmak için başvuru yapmadı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.