Şaban Sevinç’ten Sadullah Ergin isyanı!

 Şaban Sevinç’ten Sadullah Ergin isyanı!
A+
A-

Şaban Sevinç bir ay önce katıldığı bir canlı yayında, “Sadullah Ergin Çankaya’dan aday olursa nasıl oy vereyim?” demişti. DEVA Partili Ergin’i CHP Ankara’dan aday gösterdi. Özgen, Sevinç’e o sözlerini hatırlattı, neler düşündüğünü sordu.

tv100’ün yeni programı Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade’nin ilk konukları Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, Habertürk yazarları Nagehan Alçı, Nihal Bengisu Karaca, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç ve tv100.com yazarı Hacı Yakışıklı oldu.

Cansu Canan Özgen, CHP’ye yakınlığıyla bilinen, Ankara kulislerinin sıkı takipçisi gazetecilerden Şaban Sevinç’e bir ay önce katıldığı bir canlı yayında, “Sadullah Ergin Çankaya’dan aday olursa nasıl oy vereyim?” dediği sözleri hatırlattı.

Sevinç, Özgen’in sözleri üzerine, “Sadullah Ergin, FETÖ döneminin simge ismidir. Kendimi bildim bileli hep CHP’ye oy verdim. Hayatımda ilk defa CHP’ye oy vermemeyi tartışıyorum Ergin yüzünden. Sadullah Ergin’in milletvekili seçilmesine katkı yapmak istemiyorum.” yanıtını verdi.

İşte Sevinç’i o açıklamaları

“MUHALEFET O ZAMAN AK PARTİ’YLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK”

Sevinç “Şimdiki muhalefet eğer seçimi kazanır da Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu kazanamazsa ki zor gözüküyor. Muhalefet o zaman AK Parti’yle iş birliği yapacak, bu AK Parti’nin de işine gelecek. AK Parti, o zaman muhalefette kalacağı için parlamenter sisteme dönmeyi daha çok isteyecek. ‘Parlamenter sisteme dönelim bir an önce, başbakanlık sistemini getirelim, meclisin en büyük partisi başbakan olsun’ diyebilirler. Seçimden sonra ben mecliste geniş tabanlı bir anayasa değişikliği konusunda uzlaşılabileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: tv100.com

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.