İYİ Parti’nin seçim beyannamesinin detayları belli oldu

İYİ Parti’nin seçim beyannamesinin detayları belli oldu
A+
A-

Türkiye’nin gözü 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerdeyken partilerin seçim beyannameleri de açıklamaya başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini yarın 600 milletvekili adayının katılımıyla açıklayacak.

Akşener, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerine hazırlanan partisinin seçim beyannamesini yarın ATO Congresium’da 600 milletvekili adayının katılımıyla açıklayacak.

DEPREME HIZLI HAZIRLIK

Beyannamede, partinin kuruluşundan bu yana adalet, kalkınma, tarım, ekonomi, sağlık, eğitim ve terörle mücadele konularında kamuoyuyla paylaşılan politikalar ile ortaya koyduğu hedefler yer alacak.

Afetlere karşı önlemler ve bu yöndeki projelere geniş yer verilen beyannamede, bu kapsamda olası depremlere hazırlık amacıyla hızlı sonuç alınabilecek kısa ve orta vadeli master planlar hazırlanacağı bilgisi paylaşılıyor.

Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı kurulması vaadinin de yer aldığı beyannamede ayrıca, Maraş merkezli depremlerden etkilenen illerde sürdürülebilir yaşamın sağlanması ve iktisadi faaliyetlerin yeniden başlaması hedefi doğrultusunda hazırlanan ‘İnsani Sanayi Bölgeleri Projesi’ dikkati çekiyor.

GEÇİCİ SIĞINMACI STATÜSÜ KALDIRILACAK

Beyannamede Suriyeli ve diğer ülke uyruklu mültecilere göçmenlere yönelik politikalara ağırlık verildi.

Bu kapsamda Türkiye’nin demografik yapısını ve milli kimliğini koruma hedefli hazırlanan “Milli Göç Doktrini” ile “Açık Kapı-Açık Hudut” politikasına son verileceği, “geçici sığınmacı statüsü”nün kaldırılacağı beyannameye yansıdı.

Beyannamede, bu çerçevede oluşturulan strateji belgesi ve eylem planıyla Türkiye’deki Suriyelilerin 2026’ya kadar kademeli olarak ülkelerine dönüşüne ilişkin politikalara yer verildi.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.