Akşener’den birlik çağrısı

Akşener’den birlik çağrısı
A+
A-


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Ankara’nın Güdül ilçesine ziyarette bulundu. Vatandaşlara seslenen Akşener, birlik çağrısında bulunarak “El ele versek, şuculuk buculuktan çıksak, siyaset sadece velinimetimiz olan seçmenimizin dertlerine derman olmak üzerinden rekabet yapabilse, seçimler bir bayrama dönse, birbirine sövmek, iftira atmak yerine sizlerin karşısında bütün siyasetçiler topuk selamı verse, dertlerinize çare olmak üzere projeler üretse ve her bir köye, ilçeye ulaşıp sizi ikna etmek üzerinden bir rekabet yapılabilse Allah şahittir, bu ülke dünyanın bir numarası olur. Ama biz, enerjimizi boş yere birbirimizi gagalamaya harcıyoruz” dedi.

Akşener, şunları söyledi:

“Başbakan, Allah’ın nasibi, sizlerin teveccühüyle olacağım ama onun için çalışacağız. Öyle abidik gubidik yapmadan, helal oylarınızla başbakan olacağım. Çünkü partimiz, birinci parti olacak. Yarın bayram, Allah her birimize yarına ulaşmayı nasip etsin. Allah bu ülkeye zeval vermesin, bir daha acılarla karşılaştırmasın. Muhteşem bir coğrafyanın mensuplarıyız. El ele versek, şuculuk buculuktan çıksak, siyaset sadece velinimetimiz olan seçmenimizin dertlerine derman olmak üzerinden rekabet yapabilse, seçimler bir bayrama dönse, birbirine sövmek, iftira atmak yerine sizlerin karşısında bütün siyasetçiler topuk selamı verse, dertlerinize çare olmak üzere projeler üretse ve her bir köye, ilçeye ulaşıp sizi ikna etmek üzerinden bir rekabet yapılabilse Allah şahittir, bu ülke dünyanın bir numarası olur. Ama biz, enerjimizi boş yere birbirimizi gagalamaya harcıyoruz.

“BİZ SİYASETÇİLER, ÇOK KOLAY OY ALMAYA ALIŞTIK”

Biz siyasetçiler, çok kolay oy almaya alıştık. Şuculuk buculuk üzerinden oy alındığı zaman senin derdine çare bulmak için gayret sarf edilmiyor. Eleştiriler şuculuk buculuk üzerinden gittiği takdirde de size bir faydası olmuyor. Ben, sadece sizin dertleriniz dinlenebilsin diye tam üç yıl boyunca dükkan dükkan esnaf gezdim. O üç yıl içerisinde hiçbir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim. Sadece sizi dinledim.

“MANSUR BAŞKAN’A DA OY İSTİYORUM. ADAM ÇALDIRMIYOR KARDEŞİM”

Bir de cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde iki büyük ittifak seçime gidiyor. Cumhur İttifakı’nı biliyorsunuz. Bizimki de Millet İttifakı. Ben, bugün iki konuda oylarınıza talibim. Birincisi İYİ Parti’ye, ikincisi de Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına. Şöyle diyor arkadaşlarımız; ‘Bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz Meral’e’. Ama bir şey daha var. Mansur Bey’le beraber geldik. Mansur Bey, sizin evladınız. Mansur Başkan’a da oy istiyorum. Çünkü kendisi etkili, yetkili bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak. Dolayısıyla ona da oy istiyorum.

Şimdi Mekke, Medine, Gazze elden çıkacaktı. DHKP-C’liler su faturaları, saatleri okuyacaktı. Onların hiçbiri olmadığı gibi, yardımlar kesilmedi, arttı. Ama kimin kime yardım ettiği ortada olmadığı, belli olmadığı bir hale döndü. Ama en önemlisi, adam çaldırmıyor kardeşim. Kendi çalmadığı için çaldırmıyor. Bir Ankapark’a 16 milyar lira harcandı. 16 milyar lirayla şu çocuklara neler yapılabilirdi? Bu gençlere kaç istihdam yaratılabilirdi? Ama buna rağmen üç tane müteahhit kazandı. Her şeyi anlayabiliyorum, hırsızlığı da anlayabiliyorum da o dinozorları anlayamıyorum. Bu dinozor merakı nedir acaba?”

“BİR SEÇİME GİDİYORUZ, SANIRSINIZ CENGE GİDİYORUZ”

Güdül ilçesinden ayrılan Akşener ve Yavaş Beypazarı ilçesinde ‘Beypazarı Projeleri Tanıtım Töreni’ne katıldı. Burada da konuşan Akşener, seçim ortamını savaş ortamına benzeterek, “Bir seçime gidiyoruz, sanırsınız cenge gidiyoruz. Terörle mücadelede yer almış bir kişi olarak söylüyorum ki teröristlerle en sert şekilde mücadele edildi; ama kimse terörist diyerek suçlanmadı. Bugün bakıyorum da, davul zurna ile terörist karşılanıyor. İmralı’da yatan adamın kardeşine ‘Bizim Mehmet’ deniyor, akraba olmuşlar. Çadır mahkemeleri kurulup orada teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağı ile Atatürk’ün resmi çıkarılıyor. Bunlar olurken bu abiler terörist olmuyor da terörle mücadele etmiş ben terörist oluyorum. Allah’tan korkun. Bunlar yalanın ve iftiranın dibine vurdular. Bu kadar insanın günahını almak nedir? Biz cenge gitmiyoruz, savaşa gitmiyoruz, alt tarafı bir seçime gidiyoruz. O seçimde sizler oy kullanacaksınız. Eğer bu ucube sistemin, tek adam sisteminin devam etmesini istiyorsanız var olana evet diyeceksiniz; ama bu sistemin değişmesini, kayırmanın ortadan kalkmasını, iftiraların havada uçuşmasını istemiyorsanız millet ittifakına oy vereceksiniz, bu ucube sistemi değiştireceksiniz” diye konuştu.

Akşener, iktidarı ve politikalarını da eleştirerek, vatandaşlardan oy istedi. Mevcut iktidarın ülkeyi bir yere getirmesinin mümkün olmadığını savunan Akşener, “Eğer genç çocuklarınızın iş bulmasını, mülakatın, kayırmanın kalkmasını, yargının bağımsız olmasını, 100 bin öğretmenin seçimden hemen sonra atanmasını istiyorsanız, KPSS mağdurlarının haklarının iade edilmesini istiyorsanız 14 Mayıs’ta gidip Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz ve 13’üncü cumhurbaşkanımız olacak” dedi.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.