Hadise İle Reza Zarrab Olayında Yeni Gelişme

Hadise İle Reza Zarrab Olayında Yeni Gelişme
A+
A-

Ünlü şarkıcı Hadise ile Reza Zarrab arasındaki mesajlaşmayı internet sitesinde olduğu gibi yayınladığı iddia edilen gazeteci hakkında yapılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede şüphelinin 2 ayrı suçtan toplam 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müşteki Hadise Açıkgöz’ün avukatı aracılığıyla Savcılığa şikayet dilekçesi sunduğu, dilekçede şüpheli Yaşar Ç.’nin sahibi olduğu bir internet haber sitesinde müşteki ile Reza Zarrab arasındaki mesajların ve müştekiye ait uçuş bilgilerinin yayınlandığının iddia edilmesi üzerine soruşturmaya başlandığı anlatıldı.

Müşteki avukatının şikayet dilekçesine yer verilen iddianamede, söz konusu internet haber sitesinde müşteki Hadise Açıkgöz ile Reza Zarrab arasında olduğu iddia edilen mesajların ekran görüntüsünün ve müştekiye ait bilgilerin yer aldığı uçak biletine ait görselin yer aldığının görüldüğü aktarıldı.

TARAFLARIN ÜNLÜ, KONUNUN GÜNCEL OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Şüpheli Yaşar Ç.’nin ifadesine yer verilen iddianamede, 35 yıldır magazin gazeteciliğini yaptığını, söz konusu mesaj içerikleri ve uçak bilgilerinin ilk olarak sosyal medya üzerinden sahte bir hesap tarafından kendisine gönderildiğini, doğruluğunu teyit etmek için Hadise’nin menajerini aradığını müsait olmadığı için teyit etme fırsatının olmadığını söyledi.

Şüphelinin ifadesinde, haberde gerçeğe aykırı herhangi bir isnat ve ifade yer almadığını, tarafların ünlü ve konunun güncel olması nedeniyle kamu yararı olduğunu düşünerek haber yaptığını söylediği aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Yaşar Ç.’nin söz konusu mesaj içeriklerinin ekran görüntüsünü sitede olduğu gibi yayınladığı, sadece taraflar arasında olan ve yazılı haberleşme niteliğinde olan mesajların herkesin görebileceği ve erişebileceği internet ortamında yayınlanması nedeniyle ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etmek’ suçunun yasal unsurlarının oluştuğu belirtildi.

9 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİ
Hazırlanan iddianamede şüpheli Yaşar Ç.’nin ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etmek’ ve ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak’ suçlarından toplam 4 yıldan 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.