Mearal Akşener, Sinan Oğan hakkında konuştu

Mearal Akşener, Sinan Oğan hakkında konuştu
A+
A-

Siyasi arenada sular iyice ısınıyor. Türkiye kıritik seçimler için geri sayıma devam ederken, sandık başına gitmeye yalnızca 14 gün kaldı. Parti liderleri ve Cumhurbaşkanı adayları da seçim çalışmalarına hız verdi. ‘Altılı Masa’nın önemli ortaklarından olan İYİ Parti’nin genel başkanı Meral Akşener de bu isimler arasında yer alıyor. Akşener, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Sinan Oğan hakkında çok konuşulacak değerlendirmelerde bulundu.

“MEMNUNİYET DUYARIM”
Karar TV’de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muharrem İnce ile beraber yürüme konusunda memnuniyet duyacağını söyledi. Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Muharrem Bey’in ayrıldığı yer CHP. En başından beri benim söylediğim bir cümle ve takındığım bir tutum var. CHP’nin işi bu. Ama sayın İnce konusunda beraber bir yürümeye dair bir adım atılsa ben ‘memnuniyet duyarım’ dedim.”


“SİNAN BEY’İN BİRİNCİ HEDEFİ MHP’NİN BAŞINA GEÇMEK”
ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a da değinen Akşener, “Bu Sinan Bey için de geçerli. Ama Sinan Bey’in birinci hedefi MHP’nin başına geçmek. Ben iki ismin de adaylığına saygı duyuyorum ama bizim adayımız Sayın Kılıçdaroğlu. Bu iki arkadaşın adaylığına dair çirkin cümleler kurulmasını da doğru bulmuyorum” dedi.

“Kendi yaşadıklarımı bir başkasına asla yapmadım” diyen Akşener, “Bu dilin artık Türkiye’den gitmesi lazım. Sayın İnce ve Sayın Oğan’ın ikinci turda Sayın Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi açısından görüşülmesini doğru buluyorum” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ TURA KALSA BİLE KILIÇDAROĞLU KAZANACAK”
Mitinglerden izlenimlerini aktaran Akşener, “Hem Erzurum’da hem Konya’da Sayın Kılıçdaroğlu’na oy istediğim zaman büyük bir alkış oldu. Bugün Şanlıurfa’da da oldu. Buradan gördüğüm birinci turda bitecek gibi görünüyor. İkinci tura kalsa bile Sayın Kılıçdaroğlu kazanacak” değerlendirmesinde bulundu. (Kaynak: Karar TV)

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.