Akşener ‘İki elinde de terör örgütü var’ dediği Erdoğan’a seslendi

Akşener ‘İki elinde de terör örgütü var’ dediği Erdoğan’a seslendi
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Nevşehir’de Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı’nda vatandaşlara seslendi. Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara mitinginde tepkilere neden olan ‘Alevilere’ yönelik söylemlerine tepkiyle başlayan Akşener, “Dün Erdoğan şöyle bir söz söyledi: Alevilere saygı duyarız, her türe saygı duyarız. Bu nasıl bir saygısızlık, tür ne demek? Bu ülkenin cumhurbaşkanı bize tür diyor. Hayvan mıyız, bitki miyiz? Biz insanız Allah’ın yarattığı kuluz” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın muhalefeti ‘terör’ üzerinden eleştirmesine ilişkin de konuşan Akşener şu ifadeleri kaydetti:

Erdoğan’ın sağ elinde Hizbullah var, sol elinde PKK’nın eli var. PKK’yla iş tutanın Allah belasını versin. Pkk ile yan yana geleni cenabı hak kahrı perişan eylesin. Kahretsin, rezil rüsva eylesin. Var mısın sayın Erdoğan bu bedduayı beraber etmeye? Ben varım!

Akşener’in konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Atanamayan öğretmenler var aranızda. Rektörlerin, dekanların özel kaleminde bir ay çalışıp en iyi maaşlarla kadro alanlar bu ülkede. Ayısı olan dayısı olanlar atanıyorsa batsın bu dünya!

‘İNANÇLARIMIZ ÜZERİNDE DÜŞMAN EDİLDİK’

Emeklileri dinledim 5 farklı emekli maaşı var. Başladım çözümü üretmeye. Ve dedim ki en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyinde olsun. 7 bin 500 yaptılar yetmez.

Emekli kardeşlerim kurban kesebilecek misin? Geçen sene 5 bin lira olan kurban bu yıl 15 bin. Karar vereceksiniz onun gereğini yerini getirmek istiyorsanız oy vereceksiniz. Bir Meral’e bir Kemal’e oy vereceksiniz. Emekli kardeşlerim göreceksiniz, 15 bin lira ikramiyeniz hesaplarınızda olacak. 100 bin öğretmen tayini yapacağız bir ay içinde. Köy okullarını yeniden açacağız.

Bütün her şey bu tür konuşmalar üzerinden, projeler üzerinden rekabet edilmesi gerekirken doğduğumuz yer, inançlarımız üzerinden birbirimize düşman edilen bir dil var.

Dün Erdoğan şöyle bir söz söyledi: Alevilere saygı duyarız, her türe saygı duyarız. Bu nasıl bir saygısızlık, tür ne demek? Bu ülkenin cumhurbaşkanı bize tür diyor. Hayvan mıyız, bitki miyiz? Biz insanız Allah’ın yarattığı kuluz.

İKTİDARIN SÖYLEMLERİNE TEPKİ

Bir başkası çıkıyor diyor ki, “Millet İttifakı kazanırsa, erkek erkeğe evlilik olurmuş.” Bu nasıl bir fantezidir. Bu nasıl bir şuur altıdır. Bütün psikiyatrları bu arkadaşları muayene etmeye davet ediyorum. Böyle devlet yönetilemez.

Bir tanesi çıkıp diyor ki, 14 Mayıs gecesi şampanyayla kutlayacakmışız, onlar kazanırsa tertemiz alınlarını secdeye götürecekmiş. Harama el uzatırsan utanç edep duygun kaybolur. Nerede o temiz alın hepiniz hırsızsınız.

ERDOĞAN’A SESLENDİ

Recep Bey, kadınlara ‘sürtük’ dedi. Ben 56 doğumlu, harama el uzatmamış, hayatında hiçbir mevki makam talebi olmamış bir abinin kız kardeşiyim. Ağır işkenceden geçmiş biriydi. Onun kardeşi Meral Akşener’e, sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı döneminde malum bir televizyon kanalında ‘kocasını aldattı’ denildi. Bu benim için ölümdü, ölümden beterdi. Sonra gördüm ki herkese yapılıyormuş. Verdim mahkemeye 3 şerefsiz beraat etti. Abim kanser, öyle ahlar çekti ki. Bu ah herkese yetti.

Bunu yapanların başındaki torunuma gayri meşru yazdırdı. Her şeye göz yumuldu. En son gelinen nokta Sinan Ateş katledildi. Biz bunlara karşı duracağız.

Abimin kardeşleri, Nihat Gürer’in kızkardeşinin eline terörist eli değer mi? Ölür o ölür.

Erdoğan’ın sağ elinde Hizbullah var, sol elinde PKK’nın eli var. PKK’yla iş tutanın Allah belasını versin. Pkk ile yan yana geleni cenabı hak kahrı perişan eylesin. Kahretsin, rezil rüsva eylesin. Var mısın sayın Erdoğan bu bedduayı beraber etmeye? Ben varım!

Sizin dertleriniz yerine bunlar konuşuluyor.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.