France 24’ten seçim değerlendirmesi

France 24’ten seçim değerlendirmesi
A+
A-

14 Mayıs’a sayılı günler kala Türkiye’de gerçekleşecek olan seçimler dış basında yer almaya devam ediyor. Fransız France 24 kanalı Cumhur İttifakı adayı Erdoğan ve Millet ittifakının adayı Kılıçdaroğlu’nun mitinglerini değerlendirdi.

ERDOĞAN MEYDANLARI DOLDURUYOR

France 24’te Ak Parti’nin Ankara mitingi ile ilgili olarak “Kıdemli Türk lider, kendisini bu hafta üç gün boyunca kenarda bırakan bir hastalık belirtisi göstermeden, bayrak sallayan taraftarlarla birkaç yüz bin kişinin sığabileceği merkezi bir Ankara meydanını doldurdu”  ifadeleri yer aldı.

Haberde seçimler için “Osmanlı sonrası tarihinin en önemli seçimlerinden biri” ifadeleri kullanıldı. Erdoğan’ı izlemeye çoşkulu bir kalabalığın geldiğini aktaran France 24 Erdoğan’ın Ankara mitinginde kullandığı “Ezici bir zaferle ayrılmaya hazır mıyız?” sözlerine yer verdi.

EN ZORLU SAVAŞ!

İki tarafın da seçimlere iki hafta kala zorlu bir savaşa girdiğini yazan France 24 Kılıçdaroğlu’nun şu sözlerini aktardı:

Eski bir memur olan Kılıçdaroğlu, eşi Selvi ile sahneye çıktıktan sonra tezahürat yapan kalabalığa “Bu seçimler demokrasimizi yeniden inşa etme seçimleridir.”

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye barış getireceğiz, bu ülkeye kardeşlik getireceğim” dedi.

KAYNAK: HABER7

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.