Muharrem İnce’den Fatih Altaylı’ya Fazıl Say cevabı

Muharrem İnce’den Fatih Altaylı’ya Fazıl Say cevabı
A+
A-

Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile gazeteci Fatih Altaylı peş peşe attıkları tweetlerle “Fazıl Say” polemiğine tutuştu. 

İnce, Altaylı’ya cevap verdiği tweetinde, piyanist Fazıl Say’a dava açmadığını ama Fazıl Say’ın yaptıklarını yapanlara dava açtıklarını söyledi.

Sosyal medyada bazı hesaplar bir makbuz paylaşarak İnce’nin hesabına 10 milyon lira bağışlandığını iddia ediyor. Kimi başka hesaplarsa İnce’nin AK Partili bir isimden 10 milyon dolar aldığını öne sürüyor.

Ünlü piyanist Fazıl Say da kendi bestelediği 100. Yıl Marşı’nı eleştiren bir Muharrem İnce destekçisine Twitter hesabından verdiği yanıtta bu iddiaları gündeme getirmişdi.

Say’ın yanıtı şöyleydi: “Siz MP’liler bahsi geçen 10 milyon doları ‘Bir marşı dinletmemek’ için aldıysanız, baya yüksek ücretmiş kardeşim. Sağ olun var olun biçtiğiniz bu yüksek değere. Yüzde 2’lik olmayan oyunuz da 0,2’ye düşer devam et.”

Bu tartışmanın ardından Memleket Partililerin Say hakkında davacı olduğu iddia edilmişti. Bu iddiayı gündeme getiren gazteci Fatih Altaylı’da İnce’den açıklama istedi.

Twitter hesabından “Çok ayıp. Memlekete özgürlük getireceğini söyleyen Memleket partililer adliyeye gitmiş ve sanatçı Fazıl Say’a yüzlerce dava açma çağrısı yapıyorlar. Muharrem Bey bunu onaylıyor musunuz?” sorusunu yönelten Altaylı’ya İnce’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Fazıl Say hakkında dava açmadıklarını ifade eden İnce, Fazıl Say’ın söylediklerini söyleyen herkese dava açtıklarını açıkladı. İnce şu sözlerle Altaylı’ya yanı verdi.

“Fatih Bey, Fazıl Say’a Memleket Partisi veya benim tarafından açılmış bir dava yoktur. Üyemiz olan 115 bin kişinin kişisel olarak açmış olduğu davaları takip edemeyiz. Sanatçıların aykırı davranma hakkına saygı göstermekle birlikte; kanuna göre bir siyasi partiye yılda 223 bin liranın üstünde bağış yapılamayacağı bilindiği halde, sahte milyon dolarlık dekontlarla iftira atan herkese dava açıyoruz.”

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=medyatava&dnt=false&embedId=twitter-widget-1&features=eyJ0ZndfdGltZWxpbmVfbGlzdCI6eyJidWNrZXQiOltdLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2ZvbGxvd2VyX2NvdW50X3N1bnNldCI6eyJidWNrZXQiOnRydWUsInZlcnNpb24iOm51bGx9LCJ0ZndfdHdlZXRfZ

Kaynak: Medyatava

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.