MİT’ten Irak’ta nokta operasyon

MİT’ten Irak’ta nokta operasyon
A+
A-

2018 yılında Şırnak şehir merkezine, 2021 yılının başlarında Diyarbakır ve Batman Havalimanına drone ile yapılan saldırıları yönetti. Saldırılarda kullanılan droneların projesini ve imalatını yaptığı tespit edildi.

Geçmiş yıllarda Türkiye’de güvenlik güçlerimize yönelik drone saldırıları düzenlemesi nedeniyle MİT tarafından hedef listesine dâhil edildi. 2018 yılında Şırnak şehir merkezine, 2021 yılının başlarında Diyarbakır ve Batman Havalimanına drone ile yapılan saldırıları yönetti. Saldırılarda kullanılan droneların projesini ve imalatını yaptığı tespit edildi.

Geçmiş yıllarda Türkiye’de güvenlik güçlerimize yönelik drone saldırıları düzenlemesi nedeniyle MİT tarafından hedef listesine dâhil edildi. PKK/KCK tarafından Suriye’den ve Irak’tan, güvenlik güçlerimize ve sınır illerimize yönelik gerçekleştirilen eylemlerde Deniz Bahri Kodun geliştirdiği dronelar kullanıldı.

Bölgedeki güvenlik güçlerine karşı çok sayıda eylemde bulunan Tekin Okan, MİT’in saha ajanlarını devreye sokmasıyla takibe alındı. MİT’in saha ajanları, Tekin Okan’ın droneların imalatı ve yönetiminden sorumlu olduğu için Irak ve Suriye arasında sürekli hareket ettiği bilgilerini elde etti. Uzun süren takip faaliyeti sonrasında Irak ve Suriye arasındaki hareket rutinine MİT saha ajanları dâhil oldu. MİT saha ajanları tarafından gelen güncel bilgiler neticesinde Irak/Gara’da gerçekleştirilen operasyon ile etkisiz hale getirildi

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.