Sakarya’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine taşlı saldırı!

Sakarya’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine taşlı saldırı!
A+
A-

Millet İttifakı bugün Sakarya’da miting düzenledi. Mitingin ardından Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu seçim otobüsüne bir kişi tarafından taşlı saldırı gerçekleştirildi.

Kılıçdaroğlu, Sakarya’daki miting alanından ayrıldığı sırada, alan çıkışında bulunun bir kişi otobüse taş fırlattı. Otobüsün camı kırılırken saldırgan yakalandı. Kılıçdaroğlu’nun otobüsü daha sonra miting alanından ayrıldı.

Sakarya'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingine taşlı saldırı! Kemal Kılıçdaroğlu: Seçim gelir geçer, çocuğun zarar görmemesi en önemli konumuzdur

CHP‘DEN AÇIKLAMA

Olayın ardından CHP’den açıklama geldi. “Yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla geçen Sakarya Mitingimizin ardından, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu seçim otobüsümüze, 15-17 yaşları arasındaki bir çocuk tarafından, taşlı saldırı gerçekleştirildi.” denilen açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu çocuk Türkiye’nin evladıdır” diyerek Engin Özkoç’u aradığı belirtildi.

KILIÇDAROĞLU: ÇOCUĞUN ZARAR GÖRMEMESİ EN ÖNEMLİ KONUMUZDUR 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız, olayı öğrenmesinin hemen ardından, Sakarya Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’u arayarak “Evladımızın kimliği hiçbir şekilde açıklanmasın, aileye de hukuki destek verilsin. Bu çocuk Türkiye’nin evladıdır; seçimler gelir geçer, çocuğun zarar görmemesi en önemli konumuzdur. Asıl mesele onun yaptığı eylem değil, bir çocuğu böylesi bir provokasyona alet edenlerdir.” talimatını iletti.

Ayrıca, Sakarya Mitingimiz öncesinde, güzergahımız üzerinde bulunan bazı noktalara taşların yığıldığı ihbarı alınmıştı. Bu provokasyon girişimi de Sakarya Emniyeti tarafından engellendi. Bu vesileyle emniyet güçlerimize de teşekkür ederiz.”

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.