THY’den uçak biletlerine yüzde 50 indirim kararı

THY’den uçak biletlerine yüzde 50 indirim kararı
A+
A-

Türk Hava Yolları (THY), 1 Haziran ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasındaki yurt içi uçuşları için 19 Mayıs günü bilet alacak olan öğrencilere yüzde 50 indirim imkanı tanınacağını açıkladı.

THY’nin sosyal medya hesaplarından kampanyayla ilgili yapılan paylaşımda, “THY ayrıcalıklarıyla öğrenciler biletlerini 19 Mayıs’ta alıyor, 1 Haziran-31 Aralık 2023 tarihlerinde yurt içine yüzde 50 indirimli uçuyor.” ifadeleri kullanıldı.

Kampanyayla ilgili detaylı bilgiler, THY’nin internet sitesinden paylaşıldı.

THY’nin yaptığı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Kampanya 19 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak satış ve biletlemelerde geçerli olmak üzere, 01 Haziran 2023 – 31 Aralık 2023 tarihinde uygulanacak uçuşlar için geçerlidir.
Kampanya tüm yurt içi, tek yön ya da gidiş dönüş Ekonomi Kabin uçuşlarda B, M, A, H, S, O, E, Q, T ve L ücret sınıflarında tüm paketlerdeki net ücretler üzerinden % 50 öğrenci indirimi olarak uygulanacaktır, vergi ve harçlar dahil değildir.
Kampanya 23 Haziran 2023 – 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerde geçerli değildir.
Kampanya Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Codeshare seferlerde geçerli değildir.
Kampanya Anadolu Jet seferleri için tüm satış kanallarından uygulanabilecektir. Web ve mobil satışları için www.thy.com adresinden ve mobil uygulamasından indirim sağlanabilecektir.
Öğrenci avantajlarından sadece Miles&Smiles üyesi öğrenciler yararlanabilir. Üye olmayan kişilerin kampanyadan faydalanabilmek için öncelikle Miles&Smiles üyesi olmaları gerekmektedir. Miles&Smiles üyelik numarası “Öğrenci Başvuru Formu” doldurulurken girilecektir.
Miles&Smiles üyeliği bulunan/oluşturan ve Türkiye’de okuyan T.C. vatandaşı öğrenciler Miles&Smiles üyelik hesapları içerisinde “Kişisel Bilgiler” alanında bulunan “Öğrenci” seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir. Bu alan işaretlendikten sonra sistem üzerinden kontroller sağlanacak ve öğrenci statüsünde işlem yapabileceği teyit edilecektir. Öğrenci statüsü onaylanan kişiler avantajlardan faydalanmaya başlayabilir.
Türkiye’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşlığı şartı bakılmaksızın tüm öğrenciler Miles&Smiles üyesi olduktan sonra Türk Hava Yolları web sitesinde bulunan “Öğrenci Başvuru Formu”nu doldurabilir ya da satış ofislerine giderek öğrenci kaydını yaptırabilir.
Online öğrenci başvuru formu üzerinden kayıt tamamlandıktan sonra ortalama 7 iş günü içerisinde Türk Hava Yolları tarafından gerekli kontroller sağlanacak ve öğrencilik durumu onaylanan kişiler kendilerine yapılan bildirimden sonra öğrenci avantajlarından yararlanmaya hak kazanacaklardır.
Online öğrenci başvuru formunda Miles&Smiles üyelik numarası, ad, soyad, doğum tarihi bilgilerinin girilmesi ve öğrenci kimliği ya da öğrenci olduğunu gösterir tarihi geçerli bir belgenin yüklenmesi gerekmektedir.
Öğrenci kimlik belgesi (üniversite, kolej, lise, dil okulu vb), ISIC kart, öğrenci belgesi ya da transkript online başvuru formuna yüklenebilecek belgelerdir. Yüklenecek belgeler tüm dillerde olabilir, ancak belgenin Türkçe ve İngilizce dışında bir dilde olması kontrol süresinin uzamasına sebep olabilir.
İç hat uçuşlarında öğrenci avantajlarından 13-25 yaş arası öğrenciler faydalanabilmektedir.
Online öğrenci başvuru formunda, Miles&Smiles üyelik hesabında ve yüklenen öğrenci kimliğinde/belgesinde bulunan bilgiler birbiriyle aynı olmalıdır.
Avantajlardan, yetkili bir merci tarafından imzalanmış ya da onaylanmış kimlik kartı ya da öğrenci belgesi olan kişiler faydalanabilir. Öğrenci olduğunu gösterir resmi kimlik kartı ya da belgede; öğrenci olduğu kurum bilgisi ve/veya amblemi, kişinin isim soyisim ve doğum tarihi bilgileri açıkça yer almalıdır.
Yüklenen öğrenci kimliğinde/belgesinde ad, soyad, doğum tarihi açık ve anlaşılır şekilde yazılı olmalıdır. Kimlikte/Belgede yetkili makamlarca atılmış geçerli bir ıslak imza, bandrol ya da mühür bulunmalıdır.
Öğrencilik durumu onaylanmış kişiler Türk Hava Yolları internet sitesi, mobil uygulaması ve satış ofislerinden bilet alabilir.
Online kanallardan alınacak bilet için Miles&Smiles üyelik girişi yapılmalı ve bilet seçimi yapılacak esnada yolcu tipi “öğrenci” olarak seçilerek işleme başlanmalıdır. Miles&Smiles üyelik girişi yapılmadığı takdirde avantajlardan yararlanılamamaktadır.
Öğrencilik tanımı bir sene sonunda geçerliliğini yitirmektedir. Avantajlardan yararlanmaya devam edebilmek için bir sene sonunda yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.
Türk Hava Yolları online kanallarından yapılan işlemlerde indirim miktarı ve indirimli toplam fiyat, uçuş seçildikten sonra sayfanın en altından görüntülenebilir.
İç hat uçuşlarda yalnızca indirim avantajı sağlanmaktadır.
İç hat uçuşlarında öğrenci yolcu tipi için serbest bagaj hakkı yetişkin yolcu tipi ile aynıdır.
İç hat uçuşlarında değişiklik kurallarında öğrenci yolcu tipi için bir muafiyet sunulmamaktadır.
İlgili indirim sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Türk Hava Yolları codeshare seferlerde, geçerli değildir.
PNR’da birden fazla yolcu bulunabilir, öğrenci statüsündeki yolcular ve diğer yolcular için indirim/ücretler ayrı ayrı hesaplanacaktır.
İndirim kapsamındaki kullanım hakları devredilemez.
Öğrenci İndirimi Başvuru Formu’na yüklenen kimlik ya da belgenin orijinalinin istenmesi halinde check-in işlemi sırasında ibraz edilmesi zorunludur. Fotoğraf veya kimlik fotokopisi kimlik/belge yerine geçmeyecektir.
Yolcunun indirimden yararlanmasının uygun olmadığının tespiti halinde seyahat etmelerine izin verilmeyecektir.
Öğrencilere sunulan indirim hakkı diğer Türk Hava Yolları kampanyaları ve indirimleri ile birleştirilemez.
Türk Hava Yolları herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.
Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.