Kılıçdaroğlu’nun seçime müdahale iddiasına tepki

Kılıçdaroğlu’nun seçime müdahale iddiasına tepki
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul Sultangazi’deki mitinginde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun Rusya’nın Türkiye’deki seçimlere müdahale ettiği iddiasına tepki göstererek, ”Bay Bay Kemal şimdi de Rusya’ya sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş, utan utan. Ben de kalkıp dersem ki ‘Türkiye’deki seçimleri ABD, Fransa, Almanya yönlendiriyor’ desem ne dersin? Bunları sen tanımazsın, 20 senedir ben bunların ruhlarını okudum.” dedi.

  1. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlere ilişkin ”Sevgili Rus Dostlarımız, dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, deep fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin” ifadelerini kullanmıştı.

Seçime 48 saatten az bir zaman kala AK Parti’nin İstanbul Sultangazi’deki mitinginde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Rusya açıklamasına tepki göstererek, ”Bay Bay Kemal şimdi de Rusya’ya sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş, utan utan. Ben de kalkıp dersem ki ‘Türkiye’deki seçimleri ABD, Fransa, Almanya yönlendiriyor’ desem ne dersin? Bunları sen tanımazsın, 20 senedir ben bunların ruhlarını okudum. Londra’nın tefecilerinden 300 milyar dolar getirecekmiş. Avucunu yalarsın avucunu.” dedi.

‘MERAL HANIM’I MASAYA DÖNDÜREN DE İNCE’Yİ ADAYLIKTAN ÇEKTİREN DE…’
Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

”Sultangazi’yi çok seviyoruz. Pazar günü daha çok seveceğiz. Pazar’a hazır mıyız? Gümbür gümbür sandıkları patlatmaya yürüyor muyuz? Şu anda alanda 50 bin kişi var dediler. Ben Sultangazi’ye ne zaman geldiysem hep böyle gördüm. Burada bir başka heyecan, coşku var. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Atatürk Havalimanı’ndaki mitingin devamını görüyorum.

Siyasetin bu kadar çirkinleştirilmesini kabul edemeyiz. Meral Hanımı, masadan kalktığında 3 günde tıpış tıpış oraya döndüren de Muharrem İnce’yi seçime 3 gün kala adaylıktan çektiren de aynı güçtür.

Bay Bay Kemal’in Selo’su var. ‘Selo’yu kurtarmak için bana oy vereceksiniz’ diyor. Kimlerle haydi diyor Kandil’in teröristleriyle haydi diyor. Selo Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi öldürdü. Adalet, hukuk neyse biz gereğini yaparız.

BATILI DERGİLERİN ‘ERDOĞAN GİTMELİ’ KAPAĞINA TEPKİ
Bay Bay Kemal terör örgütlerinden sapkın akımlara kadar hepsinin desteğiyle yol yürüyor. İstanbul bu oyunu bozmaz mı? Bunların gözleri öyle bir dönmüş durumdaki kendileri gibi düşünmeyen herkesi aynı çuvala koyup üzerinden geçmeyi kafa koymuşlar. 15 Temmuz’da ne yapılmışsa 14 Mayıs öncesinde de aynı durumlar sergileniyor. Bütün dergiler kapaklarına Erdoğan gitmelidir diyor. Almanya’da, Fransa’da, İngiltere’de çıkanlar böyle diyor. Ya size ne? Bunun kararını siz değil, bunun kararını benim milletim verir.

’20 SENEDİR BEN BUNLARIN RUHLARINI OKUDUM’
Bay Bay Kemal şimdi de Rusya’ya sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş, utan utan. Ben de kalkıp dersem ki ‘Türkiye’deki seçimleri ABD, Fransa, Almanya yönlendiriyor’ desem ne dersin? Bunları sen tanımazsın, 20 senedir ben bunların ruhlarını okudum. Londra’nın tefecilerinden 300 milyar dolar getirecekmiş. Avucunu yalarsın avucunu.

14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Artık Türkiye’nin potansiyelini asıl gücünü kullanabileceğimiz yere geldik. Yatırımlarımız birer birer devreye girmeye başladı. Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili Togg bunlardan biri. Birileri kendi aklınca ‘İHA’mı SİHA’mı yiyeceğiz’ diyerek Savunma Sanayimizi hiçe sayıyor.

PATATES-SOĞAN TARTIŞMASI
Şu anda doğal gazımız 1 ay ücretsiz dedik mi 1 yıl boyunca doğal gazımız yüzde 25 düşürerek vatandaşımızı vermeye karar verdik mi? Her yıl Mart-Nisan ayında bu patates-soğan tartışması çıkarılır. Çünkü muhalefet yapacağı hiçbir şey yok.

Patates soğan fiyatındaki fiyat dalgalanmalarının sebebi tamamen mevsim geçişi ve ahlaksızlık. Şimdi fiyatlar dengesine oturdu. Milletimizin canını yakan hayat pahalılığını görmezden gelmiyoruz.

Milletimizin hiç bir kesimini enflasyona ezdirmemeğe devam ediyoruz. Emekli maaşlarından sosyal yardım ödemelerine kadar her alanda insanımıza nefes aldırıyoruz. Temmuz ayında yine yapacağız, yıl sonunda yine yapacağız.

KILIÇDAROĞLU’NA İNCE TEPKİSİ: BU NASIL SULU BİR ŞAKA?
Kalkmış şimdi ‘buyur Halil İbrahim sofrasına’ diyor. Bir insan siyasette bu kadar laubali olur mu ya? E siz beraber yürümediniz mi geçmişte yürüdünüz. Bu nasıl sulu bir şaka?

Bay Bay Kemal sen İstanbul’u rezil ettin. Sen nesin ki belediye başkanların öyle olsun? Gelin pazar günü öyle bir ders verelim ki bunlar emekliye ayrılsınlar. Bu işi ilk turda tamamlaya var mısınız?

Bu akşam büyük bir gençlik programımız var. 3000 gençle hasbihal edeceğiz İstanbul Kongre Merkezinde. Biz gençlere hep inandık. Buradan gençlere sesleniyorum. Geleceğinize sahip çıkmak için pazar günü sandığa sahip çıkın. Memura sesleniyorum, işinize sahip çıkmak için sandığa sahip çıkın. Sandığın belki kazası olur ama maliyeti çok ağır olur. Pazar günü tercihimizi doğrudan yana yapıyor muyuz? Pazar günü sandıkları patlatıyor muyuz?”

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.