Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti
A+
A-

Deprem bölgesine çadır satmasıyla tepkilerin odağı olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Kınık, istifasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat felaketinden günler sonra, bölgeye çadır yardımı yapmak yerine çadır satmasıyla gündeme gelen Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık istifa etti.

Kızılay Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanarak oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı. Kınık, yapılacak genel kurulda aday olmayacak.

Kerem Kınık, istifasının ardından sosyal medya hesabında, “Türk Kızılay Genel Başkanı” unvanı yerine “Kızılay gönüllüsü” ifadesini kullanmaya başladı ve İsra Suresi 80. ayeti paylaştı.

YERİNE VEKİL ATANDI
Kızılay’dan yapılan açıklamada, Kınık’ın yerine Genel Başkan Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz’ın vekalet edeceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu, 12.05.2023 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü toplantıda oy birliği ile Olağanüstü Genel Kurul’a gitme kararı almıştır. 2016 yılından bugüne Genel Başkanlığımızı yürütmekte olan Dr. Kerem Kınık’ın talebi ile alınan bu karar çerçevesinde, Olağanüstü Genel Kurul’a kadar tüzüğümüz gereği Birinci Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Yönetim Kurulu Başkanlığı’na vekalet edecektir.”

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI GÜNDEM OLMUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gençlerle gerçekleştirdiği buluşmada Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın AFAD’a çadır satması ile ilgili “Bu konu beni de ciddi üzmüştür. Kızılay çadır satma fiilen giremez. Süratle yanlışı düzeltmesi gerekir” demişti.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.