Erdoğan’ın oy kullandığı sandıktan hangi isim çıktı?

Erdoğan’ın oy kullandığı sandıktan hangi isim çıktı?
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı sandıktan, cumhurbaşkanlığı için en yüksek oyu Erdoğan aldı. Ek olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy kullandığı sandıktan Recep Tayyip Erdoğan birinci çıktı.

Erdoğan’ın oy kullandığı Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’ndaki 3279 numaralı sandığın sonuçları açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandıktan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a 212, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na 132, Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’a 12 oy çıktı.

– MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ

Sandıkta, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için ise AK Parti’ye 172, CHP’ye 78, MHP’ye 25, İYİ Parti’ye 25, Yeniden Refah Partisi’ne 11, Yeşil Sol Parti’ye 11, Türkiye İşçi Partisi’ne 11, Zafer Partisi’ne 7, Memleket Partisi’ne 5, Büyük Birlik Partisi’ne 3, Adalet Partisi’ne 2, Millet Partisi’ne 1, Genç Parti’ye 1 ve bağımsız aday Fahri Safa Küpcü’ye 4 oy çıktı.

Aynı sandıkta Cumhur İttifakı’na 3, Millet İttifakı’na 1, Emek ve Özgürlük İttifakı’na 1 oy verildi.

EKREM İMAMOĞLU’NUN SANDIĞINDAN BAŞKAN ERDOĞAN BİRİNCİ ÇIKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun oy kullandığı sandıktan Recep Tayyip Erdoğan birinci çıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Beylikdüzü’nde bulunan Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmamhatip Lisesi’nde oyunu kullandı.

İmamoğlu’nun da bulunduğu 2224 numaralı sandıkta 316 seçmen oy verdi. Saat 17.00 itibarıyla oy verme işleminin bitmesinin ardından açılan sandıkta 2 oy geçersiz sayılırken, Cumhur ittifakının adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 163, Millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu 138, Ata ittifakı adayı Sinan Oğan 12, çekilme kararı alan Muharrem İnce ise 1 oy aldı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.