Sinan Oğan New York Times’a konuştu

Sinan Oğan New York Times’a konuştu
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 10 gün kaldı. Gözler 14 Mayıs’ta yüzde 5.17 oy alan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceğini açıklayacağına çevrildi. The New York Times (NYT) gazetesine konuşan Sinan Oğan, ilk tur seçimlerinde kendisine oy verenlerin yüzde 70’inin ikinci turda kendi açıkladığı ismi destekleyeceğini öne sürdü.

‘HÜKÜMET POLİTİKASI DAHA DA SAĞA YÖNELEBİLİR’
“Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetti fakat ikinci turda belirleyici olabilir” başlığı ile yayınlanan haberde, “Milliyetçilerin bu seçimlerdeki güçlü performansı muhtemelen, özellikle ülkedeki Kürtler ve Suriyeli mülteciler söz konusu olduğunda, Türk hükümetinin politikasını önümüzdeki yıllarda daha da sağa çekecektir” ifadelerine yer verildi.

‘BİRÇOK İSİMLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTIM’
Son günlerde ‘çok meşgul’ olduğunu söyleyen Oğan, “Günler çok yoğun geçiyor. Son 3 ya da 4 günümü böyle üst düzey isimlerle müzakere ederek geçiriyorum” dedi. 14 Mayıs’ın ardından aralarında kabine üyelerinin ve muhalefet liderlerinin de bulunduğu birçok isimden telefon aldığını belirten Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ofisi ile de görüştüğünü dile getirdi.

‘DESTEK KARŞILIĞINDA ÜST DÜZEY GÖREV TALEP EDECEK’
Bugün kararını açıklamayı planladığını söyleyen Oğan, belli bir adayı desteklemesinin karşılığında yönetimden üst düzey bir görev talep edeceğini ifade etti. Oğan, “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?” dedi.

ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU’NU KARŞILAŞTIRDI
Erdoğan ile Kılıçdaroğlu’nu kıyaslayan Oğan, Erdoğan’ın çalışma ahlakına hayran olduğunu söyledi ancak karar almadan önce başkalarına yeteri kadar danışmamasını eleştirdi. Oğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘Erdoğan kadar çalışkan olmadığını’ ancak başkalarından da görüş aldığını belirtti.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.