AK Partili Metiner’den Kürtlere çağrı

AK Partili Metiner’den Kürtlere çağrı
A+
A-

13’üncü Cumhurbaşkanı’nın belirleneceği seçimin ikinci turuna 9 gün kala AK Parti cephesinden 14 Mayıs’ta HDP’nin adres gösterdiği Yeşil Sol Parti’ye oy veren seçmenlere yönelik dikkat çeken bir çağrı geldi. Çağrının sahibi ise eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner.

Metiner, Yeni Şafak’taki yazısında, Yeşil Sol Parti’ye destek verenlerden 28 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a oy istedi. Metiner, bunun karşılığında “yeni bir sürecin” aralanmasına imkan sağlanacağını söyledi.

‘YENİ BİR AÇILIM PLANI MI VAR?’

Metiner’in köşe yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Kürtler için atılması gereken en devrimci adımları Erdoğan attı. Atılacak başkaca adımlar varsa onu da Erdoğan atar. Batman’daki konuşmasında bunu dedi zaten. İlk turda Erdoğan’a HDP’ye rağmen verdiğin desteği yükselt ki Türkiye Yüzyılı’nın belirleyici gücü olasın. Başkaca kazanımların da öncü aktörü olasın. Bu tarihsel fırsatı kaçırmayacağına yürekten inanıyorum. Ey HDP’ye oy veren çözümden yana sağduyulu kardeşlerim! Partiniz Meclis’e girdi. Orada temsiliniz var. İkinci turda Erdoğan’a yüksek bir destek sununuz ki yeni bir sürecin aralanmasına imkan sağlayasınız. HDP yönetiminden bağımsız koyacağınız bu irade hem mevcut kazanımları pekiştirecek hem de yeni kazanımların önünü açacaktır. Bu sağduyuyu göstereceğinize yürekten inanıyorum.”

Metiner’in HDP seçmenine çağrısı “Yeni bir açılım planı mı var?” sorusunu akıllara getirdi.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.