Salih Müslim’den provokatif seçim açıklaması

Salih Müslim’den provokatif seçim açıklaması
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde liderler 28 Mayıs’taki ikinci tura hazırlanırken, PKK/PYD terör örgütü ele başı olan Salih Müslim’den provokatif bir açıklama geldi. Terörist başı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam almak için sandığı fırsat olarak değerlendirdi.

MÜSLİM’DEN İNTİKAM ÇAĞRISI


Müslim, “2016’dan beri Türk ordusu hep sahadadır. Afrin’de şurada burada her yerde yaptıklarını görüyoruz. Biz DEAŞ’ı püskürtebildik, en azından durdurabildik. Şimdi bir fırsat gelmiştir. Bu fırsat sandıktır. İlk defa böyle bir fırsat geliyor. Tarihte diktatörler seçimle gitmemiştir. Bir nokta vardır. Eğer gerçekten bunu sandıkta yenebilirsek, ne orada sürüklenen insanları görürüz ne de bu yakmaları görürüz. Bütün bunların intikamını bir kişiden almış oluruz.” ifadelerini kullandı.

HAMZA DAĞ’DAN SERT TEPKİ


Müslim’in sözlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ tepki gösterdi. 2. turda seçimi kazanacaklarını belirten Dağ, “28 Mayıs, PYD terör örgütünün ve ‘Askerlerimizi Suriye’den çekeceğiz.’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun umutlarının tükendiği gün olacak. 28 Mayıs’ta sandığa Türkiye’nin kazanımlarını garanti altına almaya ve sınırlarımızda gösterilen iradenin korunması için gideceğiz” açıklamasını yaptı.

Sizler için yazıyoruz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.